Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Vai iespējams distancēties Tērbatas ielā?

Panorāma

Mācības sākumskolā 1.septembrī plāno klātienē

Turpina bojāt atstarojošos signālstabiņus

Kuldīgas apkārtnē turpina ļaunprātīgi bojāt atstarojošos signālstabiņus

Valsts reģionālā autoceļa Ventspils–Kuldīga–Saldus (P108) posmā no krustojuma ar autoceļu Zlēkas–Ugāle līdz Kuldīgai ļaunprātīgi un neatgriezeniski sabojāts liels skaits atstarojošo signālstabiņu, informēja valsts AS “Latvijas Valsts ceļi” (LVC). Par to LVC vērās Valsts policijā.

Pavisam neatgriezeniski sabojāti 68 signālstabiņi. Valsts autoceļam nodarītie zaudējumi lēšami aptuveni 2400 eiro apmērā (bez PVN).

LVC uzsvēra, ka ceļu aprīkojuma bojāšana tiešā veidā ietekmē satiksmes drošību, jo diennakts tumšajā laikā atstarojošu signālstabiņu trūkums var būt iemesls ceļu satiksmes negadījumiem ar traģiskām sekām.

Tie šogad nav pirmie zaudējumi, kas nodarīti valsts autoceļiem Kuldīgas apkārtnē. Martā uz autoceļiem Ciecere–Ikaiši–Vārme (V1278), Kurmāle–Ieras (V1294) un Kuldīga–Skrunda–Embūte (P116) tika nozagtas 31 ceļazīme un 29 šo zīmju metāla stabi. Šie zaudējumi bija lēšami nepilnu 4000 eiro apmērā (bez PVN). Bet aprīlī uz autoceļa Kuldīga–Alsunga–Jūrkalne (P119) posmā no Alsungas līdz Jūrkalnei (28,8.-39,7. km) līdzīgā veidā bija sabojāti 140 atstarojošie signālstabiņi, kas bija uzstādīti tikai pērnruden.

2019. gadā valsts ceļu aprīkojumam kopumā tika nodarīti zaudējumi 273 tūkstošu eiro apmērā. Liela daļa šo zaudējumu ir radusies zādzību un vandālisma rezultātā. Pērn uz valsts autoceļiem bojātas vai nozagtas kopumā 73 ceļazīmes, 49 ceļazīmju stabi, 1,7 kilometri aizsargbarjeru, pieci autobusu pieturvietu paviljoni, seši apgaismes stabi un viens luksofors, kā arī bojāti vēl citi aprīkojuma elementi.

Saņemtas kompensācijas no vainīgajiem un apdrošināšanas sabiedrībām – 108,5 tūkstošu eiro apmērā.

Aicina autovadītājus būt īpaši piesardzīgiem un informēt Valsts policiju, ja tiek pamanīta zādzība vai apzināts ceļu aprīkojuma bojājums, kā arī informēt LVC Satiksmes informācijas centru.

“Par katru no šiem gadījumiem tiek iesniegts iesniegums Valsts policijā un mēs ļoti ceram, ka policijas kolēģi spēs arī atrast vainīgos,” pauda LVC pārstāve Anna Kononova.

Šajā gadījumā tiks lemts par kriminālprocesa uzsākšanu. Policija atzīst, ka atrast un pierādīt noziedznieka vainu nav tik vienkārši, ja vien nav bijuši liecinieki vai citi neapgāžami pierādījumi. Tomēr šādi gadījumi pastāv.

Tā viens vainīgais par martā īstenotiem vandālisma aktiem ir aizturēts.

“Tajā gadījumā noskaidrots, ka likumpārkāpējs izdarījis kāds vīrietis, kurš jau iepriekš nonācis policijas redzeslokā. Iespējams, huligānisku motīvu vadīts, ar kāju bijis spēris pa signālstabiņiem, tādā veidā tos bojājot,” pastāstīja policijas pārstāve Madara Šeršņova.  

Šādos gadījumos ir divi krimināllikuma panti pēc kuriem var sodīt par šādiem noziedzīgiem nodarījumiem. Bargākais sods ir brīvības atņemšana uz laiku līdz 2 gadiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt