Dienas ziņas

2020. gadā 3+ karte katram ģimenes loceklim

Dienas ziņas

Īstenojot projektus, cīnās par novada nākotni

Kuldīgā sāk darboties senioru dienas centrs

Kuldīgā sāk darboties senioru dienas centrs

Lai palīdzētu senioriem, kuriem veselības dēļ vieniem mājās uzturēties nav ieteicams, pilnvērtīgi pavadīt dienu un uzturēt pašaprūpes prasmes, Kuldīgā izveidots senioru dienas centrs. Tas būs atbalsts arī sirmgalvja tuviniekiem, kuri varēs doties savās ikdienas gaitās, jūtoties droši, ka radinieks atrodas speciālistu uzraudzībā.

Pirmajā senioru dienā laiks centrā atvēlēts, lai iepazītos vienam ar otru un telpām. Šis centrs atvieglos to sirmgalvju ikdienu, kuriem nepieciešama uzraudzība, sociālā aprūpe un arī rehabilitācija sociālo prasmju un kognitīvo spēju saglabāšanai. Programma katram būs individuāla, nepilnas dienas jeb četru stundu un pilnas dienas jeb astoņu stundu programma. Centrs tapis Latvijas Samariešu apvienībai sadarbojoties ar Kuldīgas novada Sociālo dienestu. Līdzīgu centru Latvijā ir maz.

Centrā laiks paredzēts galda spēlēm, grāmatu un laikrakstu lasīšanai, vingrošanai. Centrā ir arī telpa diendusai. Darbinieki paredz, ka piemērotos laikapstākļos būs pastaigas svaigā gaisā. Kopā ar senioriem te ir cilvēks, kas palīdz ar pašaprūpi, tāpat darbojas fizioterapeits, psihologs un veselības aprūpes specialists.

Dienas centrā katru darba dienu varēs uzturēties aptuveni 15 seniori. Sastaptie seniori atzina, ka ir gaidījuši iespēju vecumdienas vadīt pilnvērtīgi, neeosot vieniem. Lai darbotos centrā, nepieciešams ne tikai seniora parakstīts iesniegums, bet arī ārsta izziņa par cilvēka veselības stāvokli un norādēm par lietojamiem medikamentiem. Pēc tam speciālisti izvērtēs seniora individuālās vajadzības un pakalpojuma apmēru. Nosūtījumu pakalpojuma saņemšanai dienas centrā sagatvo Kuldīgas novada Sociālais dienests.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt