Panorāma

Panorāma

Panorāma

Panorāma

Likteņdārzā būs bērnu rotaļu laukums

Kuldīgā jaunieši gatavo bērnu rotaļu laukumu Likteņdārzam

"Mani sirdsvārdi Latvijai”. Ar šādu devīzi Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikumā aizvadīts koka tēlniecības plenērs. Tā dalībnieki – skolu audzēkņi un kokapstrādes pedagogi, gatavoja koka spēles. Tās uzdāvināja Likteņdārzam, kur tagad būs rotaļu  laukums bērniem

Četri draugi no dažādiem novadiem, apvienojušies komandā ar nosaukumu “Latgale, Vidzeme, Zemgale, Kurzeme satiekas Kuldīgā” liek kopā savu meistardarbu.

Plenēra dalībnieks Ingus Ivanovs rāda, "kā bērni varēs šūpoties, būs slidkalniņš, namiņš, …vēl kāpnītes."

Oskars Krauze: „Bērniem patīk izskrieties, kustēties, tāpēc izdomājām, ka vajag lielu kompleksu, lai ir kur enerģiju likt, kā saku, nodedzināt cukuru.”

Pirms nepilnas nedēļas, kad plenēra dalībnieki Kuldīgā ķērās pie darba, tie bija ozola, oša, apses bluķi. Tagad - šūpoles, atpūtas soli, spēles, kas tapušas ar dažādu profesionālo skolu audzēkņu un pedagogu rokām. Jauniešus koordinē Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma skolotājs Jānis Feldbergs.

Šī bija jau astotā reize, kad Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikums rīko koka skulptūru plenēru. Tā iecere ir ieinteresēt jauniešus darboties ar koku un  kļūt par galdniekiem, uzlabot prasmes darboties ar instrumentiem, apmainīties ar pieredzi. Plenēra izmaksas sedz no Eiropas fondiem. Pēdējos gados plenēra rīkotāji izvēlas tematiku, kas būtu saistīta ar valsts simtgadi, un gatavie darbi tiek dāvināti.

„2015. gadā mēs veltījām un dāvinājām koka skulptūras Bērnu slimnīcai. (..) Pēc tam bija  Latvijas brīvības cīnītāju piemiņai un Oskara Kalpaka piemiņas vietai „Airītēs”, dāvinājām skulptūras. Šogad tas ir liktenis, Latvijas likteņgaitas, un tas ir Likteņdārzs. Un nākamgad ir Latvijas nākotne, tad veltīsim darbus Latvijas nākotnei,” stāsta Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma direktore Dace Cine.

Spēles un rotaļu vietas veidotas interaktīvas, lai bērni arī kaut ko uzzināt un iemācīties.

„Vairāku mēnešu garumā bērni pēc stundām un arī darbmācību stundā nāca pie metināšanas aparāta, mācījās, (..)” piebilst Vitolds Kucins, Garkalnes Mākslu un vispārizglītojošās vidusskolas skolotājs.  

„Tas ir lieliski,” - tā par dāvinājumu saka Likteņdārzā. Ideju, ka šeit vajadzīgs rotaļu laukums bērniem, Kokneses fonds jau bija lolojis gadu. „Tas ir ļoti būtiski, jo Likteņdārzs vairāk tiek tendēts uz nākotni, uz bērniem, lai viņiem te būtu interesanti. Radoša izglītojoša laukuma būtība - ierodas ar bērniem un visu dienu var Likteņdārzā pavadīt, izstaigāt pašu Likteņdārzu,” priecājas Likteņdārza administratore Zane Mošenkova.

Arī pieaugušajiem te būs ko darīt. Tiek pabeigts dambretes galdiņš. Lai spēles iederētos Likteņdārza vidē, katra objekta skice tikusi saskaņota, stāsta Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma skolotājs Mārtiņš Mednieks:

„Bija tāda desu spēle vismaz mūsu skolas laikā, un te ir saules simboli - kā jau Likteņdārzam. Nav krustiņi un punktiņi, bet ir saules simboli. Vienkārša spēle, kur jāsagriež vienā līnijā, lai sakrīt.”

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti