Kukuļņemšanā pieķertajam VID inspektoram piemēro ar cietumu nesaistītu drošības līdzekli

Iespējamā kukuļņemšanas brīdī nofilmētajam nu jau bijušajam Valsts ieņēmumu dienesta (VID) nodokļu inspektoram Aigaram Kupčum piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis, informēja VID.

Atbildot uz jautājumu par to, vai tiks vērtēta arī Kupčus kolēģa inspektora Zigurda Briņķa iespējamā disciplinārā vai kriminālatbildība, VID paskaidroja, ka saskaņā ar Kriminālprocesa likumu Finanšu policijas pārvalde nesniedz informāciju par konkrētām personām, un kriminālprocesa laikā krimināllietā esošie materiāli ir izmeklēšanas noslēpums, tādēļ izmeklēšanas interesēs plašāka informācija šobrīd netiek sniegta.

VID mājaslapā pieejamā amatpersonas pagājušā gada deklarācija liecina, ka Kupčum pieder viens dzīvoklis Elejas pagastā, 1995.gada izlaiduma automašīna "Audi" un par darbu VID viņš saņēmis 14 452 eiro.

Kupčum nav naudas uzkrājumu, ja to summa pārsniedz 20 minimālās mēnešalgas. Tāpat viņam nav parādu.

Latvijas Televīzijas raidījums "De facto" vēstīja, ka pagājušajā nedēļā aizdomās par kukuļņemšanu aizturēts nodokļu inspektors Aigars Kupčus, kurš solījis zemnieku saimniecības līdzīpašniecei "glābt" viņu no soda.

Kupčus esot prasījis kukuli zemnieku saimniecības "Dimzas" līdzīpašniecei Lidijai Sildarei. Raidījums vēsta, ka 11.aprīlī "Lauku gaļas veikaliņā" ieradās divi nodokļu inspektori - Briņķis un Kupčus, kurš devis dažādus mājienus. Tāpat esot mēģināts atrast pārkāpumus par katru cenu.

Sildare raidījumam stāstīja, ka vēlāk Kupčus norādīja prasīto summu - 1400 eiro. Raidījumā gan uzsvērts, ka inspektors, visticamāk, mēģinājis ietekmēt uzņēmējas rīcību, jo pārbaude bija beigusies un sods nebūtu jāpiemēro.

Sildare vienojās, ka satiksies ar inspektoru. Uz tikšanos Kupčus esot ieradies ar dienesta auto, pa ceļam uz nākamo inspicējamo uzņēmumu, un viņam tika iedoti 700 eiro. Televīzijas sižetā redzams, ka pēc kukuļa saņemšanas viņš tika aizturēts.

Amatpersona jau ir iesniegusi atlūgumu.

Saistībā ar šo situāciju "De facto" vērsās pie Finanšu policijas Iekšējās drošības daļas, kas sāka kriminālprocesu par kukuļņemšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti