Kritizē topošā KNAB šefa Straumes «slēpšanos» no medijiem

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka amatam izvirzītais Militārās izlūkošanas un drošības dienesta darbinieks Jēkabs Straume paziņoja, ka vēlas atjaunot uzticību KNAB, taču no mediju uzmanības pagaidām izvairās, par ko LTV raidījumā “Tieša runa” arī izpelnījas kritiku no medijiem, pētniekiem un arī deputātiem.

Straume, par kura iecelšanu amatā Saeimā balsos ceturtdien, 15.jūnijā, bija aicināts trešdien, 14.jūnijā, piedalīties raidījumā, taču atteicās.

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis («Vienotība») raidījumā atzina, Straumem būtu jāierodas un jārunā ar medijiem.

Straumem “būs smags sākums, jo viņš nāk no citas pasaules”, kurā nav pierasts komunicēt ar medijiem, viņš ir nerunīgs, jo ir izlūks, un, iespējams, nākotnē viņš nožēlos savu nevēlēšanos runāt publiski, pieļāva deputāts.

Arī sabiedriskās politikas centra «Providus» pētnieks Valts Kalniņš atzina, ka būtu labi redzēt, kā Straume spēj komunicēt ar sabiedrību, lai redzētu, kā viņš spēs stiprināt uzticību birojam. 

Savukārt žurnāla «Ir» galvenā redaktore Nellija Ločmele uzsvēra, ka Latvija ir demokrātiska valsts un amatpersonas strādā sabiedrības labā, un, ja kāds plāno ieņemt augstu amatu, tad sabiedriskā televīzija ir tā vieta, kur šim cilvēkam ir jāatnāk un jāstāsta, kāpēc viņš grib ieņemt amatu un ko grib tur darīt.

Un, ja kandidāts tam nav gatavs, tad viņš nav gatavs šim amatam, pauda Ločmele.

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētāja biedrs Kārlis Seržants (Zaļo un Zemnieku savienība) gan iebilda, ka “KNAB galvenais uzdevums ir nevis komunicēt, bet apkarot korupciju tomēr”, un profesionalitāti nenosaka tas, kā māk runāt ar žurnālistiem, bet kā māk strādāt un darīt specifiskas lietas, kas ļauj apkarot korupciju.

Savukārt bijusī KNAB darbiniece, Rīgas domniece Juta Strīķe (Jaunā konservatīvā partija) sacīja, ka nav arī skaidrs, pēc kādiem kritērijiem konkursa komisija izvēlējās tieši Straumi un kurš būs atbildīgs, ja izrādīsies, ka viņš tomēr nav piemērots. 

Arī Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas pārstāvis, deputāts Ringolds Balodis (“No sirds Latvijai”) piekrita, ka kādam no konkursa komisijas arī vajadzētu sabiedrībai izskaidrot, kāpēc Straume izrādījās labākais kandidāts šim amatam.  

Jau ziņots, ka KNAB vadītāja amata konkursa komisija nolēma apstiprināšanai valdībā virzīt Jēkabu Straumi, kurš ir  Militārās izlūkošanas un drošības dienesta (MIDD) vadošā amatpersona. Publiski pieejamā informācija par viņu ir skopa, un arī viņš pats daudz par sevi neatklāja, vien norādīja, ka viens no pirmajiem uzdevumiem KNAB priekšnieka amatā būs atjaunot sabiedrības uzticēšanos korupcijas apkarotājiem.

Viņa kandidatūru atbalstīja valdība, viņš iztaujāts Saeimas frakcijās, un visas, ieskaitot opozīcijā esošās, solīja viņam savu atbalstu.

KNAB bez priekšnieka strādā kopš novembra, kad pienākumu pildīšanas termiņš beidzās Jaroslavam Streļčenokam. Pirmajā konkursā neviens kandidāts neizturēja formālos noteikumus, tādēļ Ministru kabinets piedāvāja atteikties no prasības par trīs gadu pieredzi vadošā amatā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti