Krievijas jaunieši norāda uz informācijas trūkumu par procesiem Latvijā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem un 7 mēnešiem.

Informācija Krievijas plašsaziņas līdzekļos par Latviju ir ļoti trūcīga, tāpēc vajadzētu vairāk akreditētu Latvijas mediju, kas krieviem stāstītu par situāciju Latvijā un otrādi, trešdien biedrības "Atklātais klubs "Starptautiskais dialogs"" preses konferencē izteicās Krievijas jaunie līderi.

Biedrība konferenci organizēja, lai iepazīstinātu ar Krievijas pārstāvju vizītes rezultātiem. Biedrības direktors Grigorijs Amnuels norādīja, ka šī bija jau ceturtā vizīte Latvijā un ir plānots to organizēt vēl, papildinot, ka šogad ir paredzēta līdzīga jauniešu vizīte arī Polijā un Slovākijā. Iepriekš vizītes piecus gadus tika organizētas Polijā, vēl pirms tam divus gadus Lietuvā.

Dalībniekiem iekļūšanai programmā ir jāuzraksta eseja, paskaidrojot, kāpēc viņi vēlas doties uz Latviju, savukārt programmas noslēgumā viņi raksta esejas, daloties ar saviem iespaidiem, kas vēlāk tiek iekļautas izdotajā rakstu krājumā, tomēr dalībnieku vārdi tur neparādās.

Pēc organizatoru domām, tādā veidā tiek panākts vairāk atklātības un atvērtības, jo indivīdam, it sevišķi, ja viņš ir tuvs politiskajiem procesiem, ir grūtāk paust savu attieksmi, tāpēc tiek piedāvāts šāda "inkognito" iespēja.

Šīs apmaiņas programmas laikā piedalījās 15 dalībnieki no deviņiem Krievijas reģioniem. Šie jaunie profesionāļi ir uzņēmēji, politiķi, juristi, žurnālisti, sabiedriskie darbinieki un studenti. Jauniešiem bija iespēja paviesoties ne tikai Rīgā, bet arī Daugavpilī, Liepājā, Jelgavā, pat Ādažu poligonā un arī saimniecībā netālu no Valmieras.

Amnuels skaidroja, ka šādu vizīšu mērķis ir stereotipu laušana un iepazīšanās ar Latvijas "veikto ceļu 20 neatkarības gados".

Informācija par Latviju Krievijas medijos ir diezgan ierobežota, ne vienmēr tā ir atbilstoša patiesajiem notikumiem," stāstīja biedrības pārstāvis, piebilstot, ka, lai arī viedokli nedēļas laikā, iespējams, nevar mainīt, taču vismaz "tiek atvērtas acis un iztīrītas ausis".

Amnuels uzsvēra, ka Latvija savā ziņā ir tilts starp Krieviju un Eiropas Savienību. Dalībnieki, kas piedalās programmā, Latvijā iepriekš nav bijuši, un viņi ir atlasīti no Krievijas dažādākajiem reģioniem, arī šoreiz programmā bija dalībnieks no Dagestānas.

Tikšanās apmaiņas vizītes dalībniekiem ir ļoti dažādas, tajā skaitā tiekoties ar pašvaldību vadītājiem, studentiem, apmeklējot Latvijas Lauksaimniecības universitāti, jauniešiem Liepājā, kā arī šodien viņiem ir paredzēta tikšanās Saeimā.

Kā norādīja paši dalībnieki, šī nedēļa bija ļoti intensīva, bet saistoša, tāpat apmeklētās vietas un apspriestie temati bija ļoti aktuāli arī viņiem pašiem, un diskusijas viņi turpināja arī savā starpā. Jautāti, kāds iepriekš bija viņu iespaids par Latviju un kāda informācija viņiem bija zināma, dalībnieki skaidroja, ka būtībā Krievijā informācijas telpa par Latviju ir ļoti maza un Latvija tiek pieminēta lielākoties 16.marta un 9.maija notikumu kontekstā, kas nesniedz patiesu iespaidu.

Viņi arī papildināja, ka plāno atgriezties Latvijā, nosaucot to par lielisku valsti, kurā "ir palikusi daļiņa viņu pašu".

Vizīte notika no 25.septembra līdz 2.oktobrim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti