Rīta Panorāma

Vai jaunieši zina, kādam riskam sevi pakļauj

Rīta Panorāma

Pavasarīgais laiks vilina izripināt dzelzs rumakus

Vai svētdien gaidāmos notikumus gaida ar bažām?

Kozlovskis par 16.martu: Panikai nav pamata

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (Reformu partija)  atzīst, ka šogad Leģionāru atceres diena, 16.marts, „nāk ar lielākiem riskiem”, nekā iepriekšējos gados, taču nav pamata panikai, jo likumsargi ir gatavi nodrošināt kārtību un nepieļaut provokācijas. Tā intervijā LTV raidījumam „Rīta Panorāma” sacīja ministrs.

Viņš atzinīgi vērtēja Rīgas domes un pasākumu rīkotāju panākto vienošanos, ka antifašistu mītiņš notiks Bastejkalnā, aptuveni 100 metru attāluma no Brīvības pieminekļa, kur ziedus plāno nolikt leģionāru piemiņas pasākuma rīkotāji.  

Kzolovskis arī pauda, ka iespējamās provokācijas nerīkos tie cilvēki, kas jau vairākus gadus katru 16.martā piedalās gājienos un protesta pasākumos, bet gan atsevišķi radikāli noskaņoti cilvēki, kas nepiedalās pašos pasākumos.

Gan Valsts policija, gan Drošības policija gatavojas dažādiem scenārijiem, kartības sargi gatavi reaģēt un nepieļaut provokācijas, uzsvēra ministrs. Viņš pastāstīja, ka arī robežsardze strādā pastiprinātā   režīmā, cenšoties neielaist radikāļus un provokatorus no ārzemēm.

Jau vēstīts, ka Latviešu leģionāru piemiņas dienā šogad ir gaidāms paaugstināts drošības risks, un uz pasākumiem Rīgā varētu ierasties arī radikāli noskaņotas personas no ārvalstīm, iepriekš sacīja Drošības policijas (DP) priekšnieks Jānis Reiniks. Reiniks skaidroja, ka drošības riski šogad ir augstāki un tam par iemeslu ir notikumi Ukrainā, kā arī pieteiktie antifašistu pasākumi Rīgā.

Rīgas domes Sapulču, piketu un gājienu komisija nolēma atļaut visus 16.martā pieteiktos pasākumus, nosakot, ka pretēju viedokļu paudējiem būs liegts izmantot skaņu pastiprinošas iekārtas.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti