Konkursam uz VID vadītāja amatu pieteikušies 19 cilvēki

Konkursā Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amatam pieteikušies 19 cilvēki, pirmdien, 10.oktobrī, pavēstīja Valsts kancelejas direktors Mārtiņš Krieviņš.

Jūlijā izsludinātais konkurss izgāzās, jo neviens no kandidātiem, pēc konkursa komisijas domām, nebija piemērots šim amatam. Šoreiz Valsts kanceleja bija piesaistījusi personālatlases kompāniju. Lai gan kopumā bija uzrunāti ap 100 cilvēku, vairums atteicās kandidēt. Atteikuma iemesli saistīti ar politisko fonu ap konkrēto amatu un iestādi kopumā, lielo ažiotāžu par kandidātiem, kā arī salīdzinoši zemo atalgojumu.

Krieviņš norādīja, ka kandidāti nākot no ļoti dažādām nozarēm privātajā sektorā, ieskaitot arī akadēmiskā darba veicējus. Tāpat konkursam pieteikušies  cilvēki no valsts pārvaldes.

Valsts kancelejas direktors Mārtiņš Krieviņš par VID vadītāja amata kandidātiem

„Šo piektdien komisija sanāks uz pirmo sēdi un izvērtēs to, cik no 19 kandidātiem atbilst formālajiem kritērijiem, kas bija uzstādīti šim konkursam. Es redzu, ka viennozīmīgi ir konkurence. Domāju, ka piektdien mēs izvērtējam kandidātus, kas atbilst formālajām prasībām, nākamajā nedēļā nevilksim garumā un aicināsim viņus jau uz intervijām, un tad pēc intervijām samērā ātri, es pieļauju, ka būs arī kompetenču novērtēšanas intervijas, kuras veic neatkarīgi eksperti,” sacīja Krieviņš.

Viņš paredz, ka tuvāko divu nedēļu laikā būs skaidrs, vai komisija var virzīt vienu vai vairākus cilvēkus sarunai ar finanšu ministri Danu Reiznieci-Ozolu (Zaļo un zemnieku savienība), kuras uzdevums būs noteikt, kuru no kandidātiem virzīt tālāk apstiprināšanai Ministru kabinetā.

Jau ziņots, ka iepriekšējā VID vadītāja Ināra Pētersone 30.maijā iesniedza atlūgumu. Pētersone uzsvēra, ka atlūgumu iesniegusi vairāku apstākļu dēļ – VID darba nenovērtēšana sabiedrības un politiķu vidū, kopējo mērķu trūkums valsts pārvaldē, kā arī reformu neesamība valsts pārvaldē un ēnu ekonomikas mazināšanā un ilgstoša smagu problēmu un jautājumu nerisināšana.

Uz VID vadītāja amatu tika izsludināts konkurss, taču tas beidzās bez rezultāta. Pēc tam finanšu ministre VID vadītāja amatam oficiāli izvirzīja pašreizējo Valsts vides dienesta vadītāju Ingu Koļegovu, taču viņa vēlāk no kandidēšanas uz šo amatu atteicās.

Pēc tam nolemts izsludināt atkārtotu konkursu uz VID vadītāja amatu. Tāpat politiķi nolēma paaugstināt VID ģenerāldirektora algu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti