Kokneses sociālais dienests naudas sodu nepārsūdz; dienesta vadītāja klusē

Pirmoreiz Latvijā sociālā dienesta vadītāja ir sodīta ar naudas sodu par neatbilstošu darbu ar ģimeni – pēc izskanējušajām ziņām par Kokneses novadā izvarotu desmit mēnešus vecu meitenīti Labklājības ministrija izvērtēja sociālā dienesta darbu, ierosināja administratīvo lietvedību un piemēroja Kokneses novada sociālā dienesta vadītājai Baibai Tālmanei administratīvo naudas sodu.

Augusta beigās sabiedrību pāršalca ziņas, ka Kokneses novadā smagā seksuālā vardarbībā cietusi desmit mēnešus veca meitenīte, kura nonāca Bērnu slimnīcā. Pēc notikušā notika aizturēts pusmūža vīrietis, kā iepriekš izskanējis - mātes draugs.

Labklājības ministrijas pārstāve Inese Kukore stāsta - ministrija izvērtēja Kokneses sociālā dienesta darbu, lai pārliecinātos, ka ģimenei, kurā auga meitenīte, savlaicīgi nodrošināta sociālā palīdzība. Atklājās riski attiecībā uz mazuli, tika ierosināta administratīvā pārkāpuma lietvedība. Pārbaudes laikā iegūtos materiālus ministrija arī nosūtījusi Valsts policijai un Kokneses novada pašvaldībai lūgusi izvērtēt sociālā dienesta darbinieku atbilstību ieņemam amatam.

To, kādas bija konstatētās problēmas, stāsta ministrijas pārstāve Inese Kukore. "Galvenais akcents bija uz to, ka ģimenē ilgstoši pastāvēja riski uz bērnu drošību. Tādi riski nav pieļaujami. Arī sociālais dienests nebija savlaicīgi iesaistījies (..)," saka Kukore.

Detalizētāk problēmas ģimenē Labklājības ministrijas pārstāve neatklāj. Arī Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas priekšniece Laila Rieksta-Riekstiņa Latvijas Radio norāda, ka šajā lietā dienestam bāriņtiesa bija jāiesaista. "Sociālais dienests, strādājot ar ģimeni, vispirms vērtē, cik augsti ir riski. (..) Ja sociālais dienests neinformē bāriņtiesu, tad tā pati nevar novērtēt, cik augsti ir riski bērnu drošībai," saka Rieksta-Riekstiņa.

Labklājības ministrija var sociālajam dienestam piemērot administratīvo sodu – sākot ar brīdinājumu līdz 280 eiro naudas sodam. To, kādu sodu piemēroja Kokneses novada sociālajam dienestam, Labklājības ministrijas pārstāve Inese Kukore neatklāj. "Mēs negribam atklāt, cienot otro pusi (..)," teica Kukore.

Latvijas Radio arī sazinājās ar sodīto Kokneses novada sociālā dienesta vadītāju Baibu Tālmani. Viņa tikai atbildēja – „Es nevēlos šo komentēt, es gribu vispār aiziet no tā visa nost”.

Savukārt Labklājības ministrijā vēsta, ka Kokneses novada sociālais dienests nav apstrīdējis administratīvo sodu, un tas nozīmē, ka sods jāsamaksā līdz 6.novembrim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti