Koalīcija nemierā ar «Latvijas Valsts mežu» ziedošanas praksi

Jauno valdību veidojošās partijas – "Jaunā Vienotība", Nacionālā apvienība un "Apvienotais saraksts" – uzskata, ka valsts uzņēmuma AS "Latvijas Valsts meži" (LVM) līdzšinējā ziedošanas prakse vairs nebūtu turpināma, un tā būtu jāpārskata. To pēc koalīcijas sēdes atzina koalīcijas sēdes vadītājs, finanšu ministrs Arvils Ašeradens ("Jaunā Vienotība").

Ašeradens norādīja, ka par nozari atbildīgais zemkopības ministrs meklēs veidu, kā pārskatīt vēl šogad piešķirto LVM ziedojumu sarakstu.

Premjers Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") rosinājis LVM ziedojumus nepiešķirt atsevišķām pašvaldībām.

"Apvienotā saraksta" pārstāvis Edgars Tavars preses konferencē teica, ka kolēģi no "Jaunās Vienotības" iestājas pret ziedojumiem atsevišķām pašvaldībām, taču ziedojumu sadaļa sportam gan nebūtu apspriežama. Līdz šim daudzas sporta organizācijas rēķinājušās ar LVM ziedojumu kā ar savu bāzes finansējumu. Plānoti arī ziedojumi kultūrai, kam tas arī ir būtisks atspaids.

Pēc "Apvienotā saraksta" pārstāvja Edgara Tavara teiktā, šajā gadā lielas izmaiņas līdzšinējā LVM ziedošanas praksē nevarēs veikt, jo līdz jaunajam gadam ir palikusi vien viena valdības sēde. Taču turpmāk nākotnē būtu jābūt skaidriem kritērijiem, kā ar LVM ziedojuma palīdzību tiek atbalstīts sports, kultūra un citi.

Līdz šim LVM ziedojuma sadale skatīta "politiskā gaisotnē", un tas būtu jāpārtrauc, norādīja Tavars.

Ašeradens uzskata, ka LVM nebūtu jāpiešķir ziedojumi un būtu jābeidz sava līdzšinējā ziedošanas prakse. Līdzekļus, ko LVM ik gadu novirza ziedojumus, varētu ieskaitīt uzņēmuma peļņā, no kuras daļa ar dividendēm atgrieztos valsts budžetā. Pēc tam attiecīgās ministrijas veidotu budžeta asignējumus atkarībā no vajadzībām.

KONTEKSTS:

Plašu rezonansi iemantoja valstij piederošā uzņēmuma LVM dāsnais ziedojums sporta nozarei – 3,7 miljonus eiro sadalīs dažādām sporta organizācijām. Piecas vadošās struktūras sadalīs 2,2 miljonus eiro, bet sadalījums nešķita godīgs Latvijas Paralimpiskajai komitejai.

Summas sadalītas, ievērojot procentuālo proporciju, par kādu visas organizācijas vienojušās pirms 10 gadiem. Vienošanās toreiz nostiprināta Nacionālajā sporta padomē. LVM akcionārs ir Zemkopības ministrija, un tā plāno rosināt izmaiņas, iesaistot ziedojumu saņēmējus.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti