Sadaļas Sadaļas

Labrīt

Latvijas - Baltkrievijas robežas uzraudzīšanai robežsargiem talkā nāks zemessargi

Labrīt

Sirsnīgs veltījums Rīgai - "Kvadrifrona" izrāde "Rīgas ļerpatas hronika"

Valsts kontrole vēlas palīdzēt jaunajām pašvaldībām veicināt savu efektivitāti

«Ko par to teiks Valsts kontrole?» – revīziju ieteikumus apkopo pašvaldību rokasgrāmatā

Ņemot vērā revīzijās paustos secinājumus un ieteikumus, Valsts kontrole ir izstrādājusi pašvaldību vadītājiem, deputātiem, auditoriem, grāmatvežiem un kapitālsabiedrību vadītājiem domātu rokasgrāmatu, kurā sniegti padomi darba uzlabošanai, informēja Valsts kontrolē.

Valsts kontrolieris Rolands Irklis intervijā Latvijas Radio pastāstīja, ka rokasgrāmatas izveidei izvēlēts stratēģiski nozīmīgs laiks, jo nupat veikta novadu reforma. Daudzām jaunajām pašvaldībām būs jāstrādā pie institucionālās sistēmas izveides, kapitālsabiedrību pārņemšanas un to darbības turpināšanas. Rokasgrāmata izveidota, lai palīdzētu, jo jebkura reorganizācija palielina risku kļūdīties.

Dokumenti

Valsts kontroles pašvaldību rokasgrāmata

Lejuplādēt

561.53 KB

Rokasgrāmata domāta kā zināma atbilde uz pašvaldību jautājumu situācijās, kad nav skaidrs, kā rīkoties: "Ko par to teiks Valsts kontrole?". Irklis norādīja uz piemēru, ka nereti pašvaldības mēdz rīkoties spontāni un haotiski, savu rīcību nesaskaņojot ar plānošanas dokumentiem. Piemēram, tiek uzbūvēta ēka, bet nav skaidrs, kā tiks segtas tās uzturēšanas izmaksas.

Rokasgrāmata pieejama digitālā formātā Valsts kontroles tīmekļa vietnē, un tā tiks regulāri papildināta ar aktuālāko informāciju no revīzijām, kas skar pašvaldību darbību.

Rokasgrāmatā laika gaitā plānots publiskot Valsts kontroles redzējumu par visdažādākajām pašvaldību darbības jomām: sociālo atbalstu, darba samaksu pašvaldībās, ikdienas pakalpojumu nodrošināšanu iedzīvotājiem, teritorijas apsaimniekošanu, nekustamā īpašuma nodokli, informācijas pieejamību, informācijas tehnoloģiju (IT) resursu izmantošanu, lielu infrastruktūras projektu vadību, finanšu un gada pārskatu sagatavošanu.

Sākotnējā rokasgrāmatas versijā apkopota pašvaldībām noderīga informācija par pieciem aspektiem, kas nozīmīgi administratīvi teritoriālās reformas kontekstā un ar ko saskarsies ikviena jaunā pašvaldība. Šajā versijā iekļauta informācija par attīstības plānošanu un budžeta sagatavošanu, pašvaldību institucionālo struktūru, iekšējās kontroles sistēmu, par maksas pakalpojumiem, ko sniedz pašvaldības, kā arī par pašvaldību kapitālsabiedrību pārvaldību. Turklāt katru pusgadu rokasgrāmata tiks papildināta ar Valsts kontroles revīzijās izvērtētu vienu jaunu jautājumu vai jomu.

Katra rokasgrāmatas sadaļa definē problēmjautājumus, riskus un būtiskākos Valsts kontroles secinājumus, ieteikumus situācijas uzlabošanai, ietver Valsts kontroles izstrādātos padomdevējmateriālus – pašnovērtējuma anketas un citus, tāpat rokasgrāmatā atainota revīzijās atklātā labā prakse.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt