KNAB vērtē pašvaldību būvvalžu amatpersonu iespējamos interešu konfliktus

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sācis izvērtēt informāciju par pašvaldību būvvalžu atbildīgo amatpersonu darbības atbilstību likumam "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā".

Kā norāda KNAB, jau iepriekš identificēti korupcijas riski būvniecības jomā pašvaldībās. Lai apzinātu  situāciju, pērn decembrī KNAB lūdza pašvaldībām  sniegt  informāciju  par  amatpersonām,  kuras pašvaldībā  nodrošina  būvniecības procesa tiesiskumu un kontrolē normatīvo aktu  prasību ievērošanu.

KNAB arī aicināja pašvaldības pārbaudīt, vai visos amatpersonas amata savienošanas gadījumos ir izsniegtas nepieciešamās  atļaujas,  kā  arī  atkārtoti  izvērtēt  jau izsniegtās amata savienošanas  atļaujas  būvniecības  uzraudzībā  strādājošajiem.

KNAB ir pieprasījis un apkopojis  108  pašvaldību  sniegto  informāciju  par  pašvaldību  būvvalžu atbildīgo  amatpersonu  darbības  atbilstību likuma "Par interešu konflikta novēršanu   valsts   amatpersonu   darbībā”   prasībām. 

Sākotnējā informācijas   pirmspārbaude   liecina par  pazīmēm,  ka  atsevišķās pašvaldībās nav ieviestas likuma  prasības. Tādēļ KNAB sācis informācijas izvērtēšanu. 

Tāpat KNAB  plāno sākt būvniecības procesa tiesiskuma nodrošināšanā iesaistīto amatpersonu izglītošanu pretkorupcijas jautājumos.

Būvniecība ir uzskatāma par paaugstināta riska jomu.  KNAB  uzskata, lai neatkārtotos Zolitūdes traģēdija, ir jāpastiprina uzraudzība   un  kontrole  šajā  jomā,  lielāku  uzmanību  pievēršot būvniecības uzraudzībā iesaistīto pašvaldību amatpersonu kontrolei.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt