KNAB šefs Streļčenoks atbrīvo no amata Strīķi

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks šodien nolēmis atbrīvot no amata savu vietnieci Jutu Strīķi, informēja KNAB. Strīķe norāda, ka noteikti šo lēmumu pārsūdzēs.

/Papildināts ar J. Streļčenoka teikto/

KNAB atgādina, ka 13.augustā ierosināja disciplinārlietu par KNAB priekšnieka vietnieces Jutas Strīķes rīcību, pildot KNAB priekšnieka pienākumus no 2013.gada 1.jūlija līdz 7.jūlijam un no 2013.gada 22.jūlija līdz 30.jūlijam un atceļot KNAB priekšnieka 27.jūnija rīkojumu, ar kuru bija izbeigtas darba tiesiskās attiecības pārbaudes laikā ar KNAB galveno speciālisti un ar kuru Juridiskās un personālvadības nodaļas vadītājai tika piemērots disciplinārsods.

Disciplinārlietas izmeklēšanas komisija 2013.gada 18.decembrī iesniedza Biroja priekšniekam dienesta izmeklēšanas slēdzienu, kurā norādīja, ka, izvērtējot Strīķes rīcības tiesiskumu, divās epizodēs par biroja priekšnieka iepriekš izdotu rīkojumu atcelšanu, Strīķes darbībās ir konstatējams disciplinārpārkāpums - dienesta pilnvaru pārsniegšana.

Savukārt vienā epizodē par biroja priekšnieka mutiska rīkojuma nepildīšanu - atlikt pieņemt darbā izmeklētāju, līdz biroja priekšnieks būs saņēmis pilnīgu informāciju par amata pretendenti, to izvērtējis un pieņēmis lēmumu par tālāko šī jautājuma virzību -, Komisija izteica priekšlikumu izbeigt disciplinārlietu pietiekamu pierādījumu neesamības dēļ.

Ņemot vērā disciplinārlietas izmeklēšanas komisijas slēdzienā norādīto, Strīķes disciplinārpārkāpuma raksturu, Strīķes vainas formu un disciplinārpārkāpuma sekas, biroja priekšnieks 19.decembrī nolēma Strīķei izteikt rājienu, savukārt epizodē par biroja priekšnieka mutiskā rīkojuma neizpildīšanu, viņš nolēma izbeigt disciplinārlietu pret Strīķi pietiekamu pierādījumu neesamības dēļ.

Tāpat KNAB vadītājs uzdeva Strīķei bija uzdots izpildīt darba novērtējuma par 2012.gadu veidlapā norādītos neizpildītos uzdevumus, kā arī uzlabot uzdevumu izpildi un kvalitatīvai amata pienākumu veikšanai nepieciešamās prasmes (personālvadības prasmes, sadarbības prasmes, plānošana un kontrole, komunikācijas prasmes, orientācija uz attīstību, profesionālās zināšanas).

Piektdien KNAB priekšnieks, "pamatojoties uz Strīķes darbības un tās rezultātu atkārtotu novērtēšanu un ņemot vērā to, ka Strīķe nenovērsa iepriekšējā novērtēšanā norādītās nepilnības savā darbībā, par ilglaicīgiem un sistemātiskiem pārkāpumiem, t.sk., nepildot KNAB priekšnieka rīkojumus (uzdevumus), tādējādi zaudējot darba devēja uzticību, pieņēma lēmumu Strīķi par neatbilstību ieņemamam amatam atbrīvot no amata", informēja KNAB.

„Nedrīkst dzīvot tādā filozofijā, ka  -  ja kāds kaut ko dara labu valstij, tad var atļauties da jebko. Principā – ilglaicīgi un sistemātiski pārkāpumi, nepildot biroja priekšnieka rīkojumus un uzdevumus lika man šodien pieņemt lēmumu attiecībā uz darba uzteikumu Strīķes kundzei. Es nesaskatu iespēju turpināt vadīt iestādi, ja viena no vadības amatpersonām ilgstoši ignorē un nihilistiski izturas pret darba pienākumiem," sacīja Streļčenoks.

Jaroslavs Streļčenoks

Juta Strīķe norāda, ka noteikti šo lēmumu pārsūdzēs.

Juta Strīķe

„Es esmu lūgusi sadarbības iestādes sniegt atsauksmes par manām prasmēm, profesionālismu, man ir gandrīz 20 atsauksmju, sadarbības partneri mani nevērtē uz tā dēvēto D līmeni un ka esmu tik neprofesionāla. Tas ir vienpersonisks Streļčenoka vērtējums, nevis objektīvs. Faktiski tas nav Streļčenoka lēmums, bet visu korupcijā iesaistīto personu vienota vēlme atbrīvoties no manis kā no cilvēka, kas ilgus gadus no sirds cīnījies pret korupciju. Gandrīz katru gadu ir mēģinājumi mani atlaist, arvien vairāk cilvēki sapņoja, ka varēs atbrīvoties no Strīķes un līdz ar to tikt klāt arī izmeklētājiem un operatīvajiem darbiniekiem. Mēģinājumi ir bijuši daudzskaitlīgi, tādu cilvēku skaits arvien pieauga, un Streļčenoks kā sīks izpildītājs to ir norealizējis," savu  viedokli pauž Strīķe.

Streļčenoks žurnālistiem pauda, ka „ar nožēlu jāsecina, ka sešu mēnešu laikā Strīķe nespēja mainīt attieksmi pret saviem uzdevumiem", vēsta Latvijas Televīzija. Viņš uzsvēra, ka nevar atļauties attieksmi „ja es daru labu darbu, tad es varu atļauties jebko".

„Man šis lēmums ir grūts un smags, bet nesaskatu iespēju turpināt pildīt savus pienākumus, ja viena no vadošajām personām nihilistiski izturas pret saviem pienākumiem," sacīja KNAb vadītājs.

Savukārt premjers plāno pieprasīt KNAB vadītājam plašāku informāciju par šo lēmumu, kas premjeram bija negaidīts, atzina premjera pārstāvis Mārtiņš Panke. Premjers arī plāno konsultēties par situāciju ar KNAB uzraugu, ģenerālprokuroru Kalnmeieru. Premjers arī uzskata, ka personisks konflikts nevar būt pamats amatpersonas atlaišanai.

Mārtiņš Panke, premjera pārstāvis
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt