KNAB pārbaudē nekonstatē priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumus katoļu baznīcās

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pārbaudē nav konstatējis priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumus katoļu baznīcās pirms maijā notikušajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām.

KNAB aģentūrai LETA skaidroja, ka birojs veica pārbaudi saistībā ar katoļu baznīcas bīskapu izplatīto aicinājumu pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām.

Pārbaudes rezultātā KNAB nekonstatēja "Priekšvēlēšanu aģitācijas likumā" noteikto ierobežojumu pārkāpumus.

Maijā Latvijas Televīzijas raidījums "Panorāma" vēstīja, ka pārbaude saistīta ar katoļu garīdznieku izplatīto aicinājumu kristiešiem Eiropas Parlamenta vēlēšanās balsot par ģimenes vērtību aizstāvjiem un tiem, kas iestājas pret abortiem un viendzimuma attiecību legalizāciju.

"Cilvēki jautā, par ko tad mums īsti balsot? Viņi grib zināt, kāda ir baznīcas nostāja dažādos jautājumos. Tāpēc viņi nāk un jautā, un tāpēc mēs uzrakstījām šo aprakstu, lai cilvēkiem nodotu to informāciju, lai nebūtu tā, ka katram jānāk atsevišķi un kaut kas jāsaka, bet lai pēc iespējas plašāku loku tas aptvertu," raidījumam skaidrojis Romas katoļu baznīcas Liepājas diecēzes bīskaps Viktors Stulpins.

Tā kā aicinājumā nav nosaukti konkrēti politiskie spēki vai kandidāti, Stulpins uzskata, ka baznīca saglabājusi politisko neitralitāti.

Tāpat vēstīts, ka katoļu baznīcas Latvijas Bīskapu konference (LBK) aicināja piedalīties Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās un balsot par deputāta amata kandidātiem, kuri aizstāv dzīvību, ģimeni un dalībvalstu tiesības pašai noteikt likumdošanu šajās jomās, teikts LBK aicinājumā, kas, 28.aprīlī, tika nolasīts katoļu baznīcās Latvijā.

LBK aicinājumā uzsvēra, ka atbildīga līdzdalība vēlēšanās nozīmētu atgriezties pie ES dibinātāju pārliecības un ideāliem.

Baznīca aicināja kristiešus balsot par tiem kandidātiem, kuri "aizstāv dzīvību, ģimeni un katras dalībvalsts tiesības pašai noteikt likumdošanu šajās jomās", piebilstot, ka ļoti svarīga ir arī subsidiaritātes principa ievērošana ES un tās dalībvalstu attiecībās, vispirms ņemot vērā konkrēto sociālās un kulturālās vides realitāti.

Aicinājumu parakstīja Rīgas arhidiecēzes arhibīskaps - metropolīts Zbigņevs Stankevičs, Liepājas diecēzes bīskaps, LBK prezidents Viktors Stulpins, Rēzeknes - Aglonas diecēzes bīskaps Jānis Bulis un Jelgavas diecēzes bīskaps Edvards Pavlovskis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt