Sadaļas Sadaļas

KNAB lūdz apsūdzēt amatpersonu dienesta viltojumā saistībā ar iepirkumu par mēbeļu piegādi

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nosūtījis krimināllietas materiālus Vidzemes prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret vienu valsts amatpersonu par iespējamu dienesta viltojumu mantkārīgā nolūkā un vienu fizisku personu – par iespējamu dienesta viltojuma mantkārīgā nolūkā atbalstīšanu, informēja KNAB.

KNAB konkrēto kriminālprocesu uzsāka 2020. gada 19. jūnijā, balstoties uz aizdomām par dienesta viltojumu mantkārīgā nolūkā.

Krimināllietas materiāli satur ziņas par to, ka kādas kapitālsabiedrības valsts amatpersona ar vienas fiziskas personas atbalstu, iespējams, veica dienesta viltojumu mantkārīgā nolūkā, t.i., parakstīja un izmantoja viltotus dokumentus, lai kapitālsabiedrības iepirkumā uzvarējušais uzņēmums izvairītos no mantiska rakstura saistību izpildes, līgumsoda un līguma izbeigšanas.

Krimināllietā iesaistītā fiziskā persona pārstāv uzņēmumu, kas uzvarēja kapitālsabiedrības iepirkumā par mēbeļu piegādi un uzstādīšanu.

“Publisko iepirkumu uzraudzība ir viena no KNAB nemainīgajām prioritātēm.

KNAB pastiprināti seko līdzi valsts amatpersonu rīcībai publisko iepirkumu jomā ne tikai Latvijas lielākajās, bet arī salīdzinoši mazākās pašvaldībās, to kapitālsabiedrībās un nodibinājumos.

Viens no publisko iepirkumu mērķiem ir nodrošināt, ka valsts budžeta piešķirtie līdzekļi tiktu ieguldīti paredzētajiem mērķiem. Ja valsts amatpersonas šajā procesā pieļauj koruptīvas darbības, tā ir nosodāma un sodāma rīcība, par kuru var draudēt kriminālatbildība, tostarp arī brīvības atņemšana līdz četriem gadiem,” paziņojumā medijiem norādīja KNAB priekšnieka vietniece izmeklēšanas darbību jautājumos Ineta Cīrule.

KNAB, nosūtot krimināllietas materiālus prokuratūrai, noslēdz pirmstiesas izmeklēšanu. Turpmāk prokuratūrai kā procesa virzītājam jālemj par krimināllietas virzību.

KNAB vērš uzmanību, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā tiek konstatēta likumā noteiktajā kārtībā. Vienlaikus KNAB uzsver, ka jebkurā kriminālprocesā iesaistītajām personām ir tiesības uz aizstāvību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt