Rīta intervija

Dace Ķezbere: Latvijas Radio valdei pašai jālemj, vai atkāpties

Rīta intervija

Ilze Znotiņa: "Moneyval" pagarinājums ir dots lai parādītu, ko labu esam izdarījuši

Kultūras ministrija: Jādomā par PVN samazināšanu presei

KM Mediju politikas nodaļas vadītāja: Par sabiedrisko mediju attīstību nevar runāt bez papildu finansējuma

Latvijas informatīvā telpa pašlaik ir trausla, bet par sabiedrisko mediju attīstību nevar runāt bez papildu finansējuma, tā intervijā Latvijas Radio atzina Kultūras ministrijas Mediju politikas nodaļas vadītāja Aiga Grišāne.

Viņa sacīja, ka situācija mediju vidē pašlaik ir saspringta, finansējums sabiedriskajiem medijiem ir par 10 miljoniem eiro mazāks nekā Lietuvā un Igaunijā, par attīstību, darbību digitālajā jomā un esošā satura apjoma saglabāšanu nevar runāt bez papildu finansējuma.

Salīdzinoši kritiska situācija ir arī komerciālajos medijos, jo ierobežojumu kredītu reklamēšanai noveda pie būtiska krituma reklāmas ieņēmumos.

Tāpēc informatīvās telpas drošībai jāparedz adekvāts finansējums, sacīja Grišāne.

Viņa atzina, ka informatīvā telpa ir trausla, “mēs redzam situāciju, ja nav biznesa, bizness gatavs pārdoties”, un bīstamība ir tajā, kam tas ir gatavs pārdoties.

Grišāne arī stāstīja, ka būs jāmeklē risinājums preses piegāžu nodrošināšanai. Pašreizējā sistēma, kas paredz Latvijas Pastam kompensācijas par preses piegādi, ir spēkā līdz nākamajam gadam, un skaidrs, ka šī sistēma būtu jāpagarina vel vismaz uz gadu. Bet Kultūras ministrija arī piesardzīgi skatās uz sistēmas maiņu no 2021.gada, jo pastāv risks, ka lielajās pilsētās var parādīties spēlētāji, kas gatavi nodrošināt preses piegādes, bet lauku reģionos tādu nebūtu, un tas Latvijas Pastam kļūtu vēl dārgāk.

Ministrija skatās arī uz citām iespējam, kā atbalstīt drukāto presi, piemēram, samazinot pievienotās vērtības nodokli (PVN). Krīzes laikā PVN presei tika palielināts no 5% līdz 12%, un tāds tas ir arī pašlaik.   

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti