Panorāma

Pieņem četrus gadus tapušo Sabiedrisko mediju likumu

Panorāma

Mirst gan ar blakus slimībām, gan tikai no covid

Bez maskas neapkalpos

Klientu apkalpotāji: Aizrādīšana par maskām vairo konfliktus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Ar klientiem, kas maskas nelieto vai to dara nepareizi, strīdi jau bijuši. Līdz ar noteikumiem, ka nedrīkst apkalpot masku nelietotājus, konfliktu skaits tikai pieaugs, uzskata klientu apkalpotāji.

“Aizrādot vai aicinot masku uzvilkt, var redzēt, ka tas bija viņam pēdējais piliens šodien, un viņš eksplodē tajā brīdī, pat varbūt nesaistīti ar masku,” par klientu reakcijām stāstīja “Latvijas pasta” valdes priekšsēdētājs Mārcis Vilcāns.

“Ir tas, ka cilvēki nāk, filmē, mēģina provocēt, paši sauc policiju, pēc tam liek video “Facebook”. Man liekas, ka tas ir tā zemiski un no tā varētu tiešām izvairīties. Mēs šeit strādājam un mēģinām apkalpot klientus, tas paralizē visas nodaļas darbu. Tā ir necieņa pret pārējiem,” norādīja Vilcāns.

“Man ir aicinājums vienam otru cienīt, it īpaši darbiniekus, kas mēģina darīt savu darbu, jo viņi ne pie kā nav vainīgi,” sacīja pasta vadītājs.

Līdz šim personāls varēja aizrādīt un lūgt, bet tagad nedrīkst apkalpot un var iesaistīt gan apsardzi, gan policiju. Noteikti arī piemērojamie sodi par masku nelietošanu.

“Apsardzes darbiniekiem ir tiesības no Centrālās stacijas ēkas izraidīt tās personas, kas neievēro Ministru kabineta noteikumus – nepareizi valkā maskas vai nevelk tās vispār,” atgādināja “Latvijas dzelzceļa” pārstāve Ella Pētermane.

Rīgas pašvaldības policijas priekšnieka vietnieka pienākumu izpildītājs Andrejs Aronovs atgādināja, ka fiziskai personai sods var būt rakstveida brīdinājums, kas arī ir administratīvs sods, un naudas sods no divām līdz desmit vienībām jeb no 10 līdz 50 eiro. 

Pārdevēji un pakalpojuma sniedzēji nav ieinteresēti savus klientus izdzīt un slēgt savas durvis, tāpēc viņi steidz informēt iedzīvotājus, lai uzlabotu distancēšanos un masku valkāšanas kultūru.

“Mums ir dažādi informatīvi materiāli, mums apsargi aizrāda cilvēkiem, kas neievēro, ir audio reklāmas. Mums ir jauns rīks, mēs skaitām, cik ir cilvēku attiecīgajā brīdī tirdzniecības centrā.  Šobrīd tie ir 400 – 600 klientu, kas ir 10–15% no kopējās teorētiskās kapacitātes. Mēs monitorējam. Mājaslapā var redzēt, vai tagad ir piemērots brīdis iepirkties,” skaidroja nekustamo īpašumu attīstītāja un pārvaldītāja “VPH Latvia” vadītājs Juris Barkāns.

Plānots, ka administratīvā atbildība drīzumā tiks noteikta ne tikai masku nevalkātājiem, bet arī pakalpojumu sniedzējiem.

KONTEKSTS:

Covid-19 izplatības ierobežošanai Latvijā valdība nolēma atkārtoti valstī izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā no 9. novembra līdz 6. decembrim un kuras laikā noteikti jauni stingrāki ierobežojumi, un pakalpojumu sniedzējiem aizliegts sniegt pakalpojumu personai, kas neievēro noteiktos drošības pasākumus – nelieto sejas masku. Par pasākuma organizatoram, saimnieciskā pakalpojuma sniedzējam un ēku īpašniekam (tostarp viņu nodarbinātajiem) noteikto pienākumu nepildīšanu tiks paredzēta administratīvā atbildība.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti