Dienas ziņas

Ziedo 20 000 eiro krūts vēža centram

Dienas ziņas

Liepājā pabeidz pieminekli Kārlim Zālem

Strīds par atkritumu konteineru nomas maksu

Ķekavas dome un atkritumu apsaimniekotājs strīdas par konteineru nomas maksu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Ķekavas novadā no 1.septembra  darbu sācis jauns atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums. Taču starp pašvaldību un atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumu "Clean R" joprojām nav vienprātības par atkritumu konteineru nomas maksu. Pašvaldība uzskata, ka finanšu piedāvājumā norādīta cena par gadu, taču uzņēmums ir pārliecināts, ka norādījis nomas maksu mēnesī.

Iedzīvotājiem ir tiesības vai nu atkritumu konteineru iegādāties savā īpašumā, vai maksāt nomas maksu. Līdz šim Ķekavas novadā nomas maksa par atkritumu konteineriem netika atsevišķi izdalīta, un uzrunātie iedzīvotāji, lai arī līgumus pārslēguši ar jauno pakalpojumu sniedzēju, nemaz īsti nezina, kam atkritumu tvertne pieder.

Tomēr tieši atkritumu konteineru nomas maksa ir kļuvusi par strīdus objektu starp pašvaldību kā pasūtītāju un atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumu ''Clean R''.

"Nomas maksa piedāvājumā no atkritumu apsaimniekotāja puses tika noteikta 2,53 eiro gadā," stāstīja Ķekavas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aigars Vītols (Latvijas Zemnieku savienība).

Ķekavā pieejamajā uzņēmuma "Clean R'" izdotajā bukletā norādīts, ka atkarībā no konteinera tilpuma vidējā konteinera nomas cena ar PVN ir 3,10 eiro gadā. Uzņēmuma izpilddirektors Valerijs Stankevičs skaidroja, ka zināmā mērā tā bijusi piekāpšanās pašvaldībai, jo darbi bijuši jāuzsāk, bet atbilde no Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) vēl neesot bijusi saņemta.

Tomēr šāda vidējā cena būšot par konteinera nomu mēnesī, un septembra beigās par to esot informēti arī pakalpojuma saņēmēji.

Stankevičs noraidīja iespēju, ka uzņēmuma piedāvājumā nomas maksa bija tāda, kā minējusi pašvaldība: ""Clean R'' nekad nav mainījis savu piedāvājumu. Finanšu piedāvājumā bija jāatšifrē katra konteinera, atbilstoši tilpumam, nomas maksa mēnesī, ko mēs bijām arī izdarījuši un norādījuši."

IUB pēdējā atbildes vēstulē skaidro, ka konkursā visu trīs pretendentu finanšu piedāvājumos norādītā sadzīves atkritumu konteinera nomas maksa mēnesī ir identiska finanšu piedāvājuma apkopojumā norādītajai vidējai nomas maksai gadā. Ņemot vērā, ka objektīvi šāda situācija nav iespējama, biroja ieskatā pasūtītājam bija jākonstatē aritmētiskā kļūda pretendentu finanšu piedāvājumu apkopojumos, tā jāizlabo un jāpaziņo pretendentiem.

Ķekavas pašvaldība gan nepiekrīt, ka tā varētu būt aritmētiska kļūda, un gatavo pretenziju vēstuli uzņēmumam. Ja  arī tad situācija nemainīšoties, netiek izslēgta iespēja taisnību meklēt tiesā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti