Kazdangā pāri Dzirnezeram izveido laipu un nelielu skatu torni

Jauns tūrisma un aktīvās atpūtas objekts izveidots Kazdangas parka teritorijā - pāri Dzirnezeram tapusi 190 metrus gara laipa un neliels skatu tornis, no kura var vērot putnus un citus dabas iemītniekus. Turklāt laipa ir piemērota cilvēkiem ratiņkrēslos.

Kazdangā pāri Dzirnezeram izveido laipu un nelielu skatu torni
00:00 / 02:09
Lejuplādēt
Nelielais Kazdangas pagasts nebūt nav tik mazs savos darbos. Aktīvie ļaudis spējuši gan uzturēt dzīvu garu Kazdangas pilī, gan pievērst uzmanību Kazdangas apkārtnei un plašajam parkam. Kazdangas Tūrisma informācijas punkta vadītāja Māra Tīmane ar lielu aizrautību stāsta par tiem skatiem, kas tagad paveras no Dzirnezera niedrājos uzbūvētā skatu torņa.

„Te labi var pārredzēt upes līkumus. Tālumā var pamanīt gulbju pāri, kas te pie mums dzīvojas. Var aplūkot bebrus un viņu iespaidīgo māju. Visur ir parks un lielās, skaistās lapegles. Ir niedrājs, kur vasarā vērot dažādus putnus,”

klāsta Tīmane.

Par putnu sugām, ko var novērot apkārtnē, tagad var uzzināt, arī izpētot ornitologa Ritvara Rekmaņa speciāli izveidoto informatīvo stendu.

Pie sasniegtā Kazdangas ļaudis neapstāsies, parks arvien vairāk tiek papildināts un aprūpēts, turklāt tagad ar laipu savienoti abi Dzirnezera krasti.

Cilvēkiem pieejamas pastaigu takas 7 kilometru garumā.

„Kad tapa laipa, tapa arī putnu vērošanas maršruti. Stendā redzamas putnu sugas un putnu vērošanas takas,” rāda Tīmane. “Mums top vēl viens jaunums – kukaiņu viesnīcas, kuras uzstādīs divās vietās. Parkā būs jātaisa arī jaunas norādes, jo cilvēkiem ir liela interese par šo laipu. Viņi gribēja iet pāri jau tad, kad laipa vēl nebija līdz galam uzbūvēta.”

Ideja par abu krastu un parka savienošanu ar šādas laipas palīdzību virmojusi jau sen. Piesaistot Eiropas Savienības līdzfinansējumu, iecere īstenojusies, stāsta Aizputes novada domes Attīstības nodaļas projektu vadītāja Biruta Konrāde. Iecere atbildusi „Leader” programmai, Liepājas partnerības un pašvaldības attīstības stratēģijai.

Laipas garums ir 190 metri, platums 2 metri, bet skatu tornis ir 2,7 metrus  augsts.

„Rakstījām pieteikumu, un tad jau projektu atbalstīja Lauku atbalsta dienests.  Bijām ļoti priecīgi, jo līdzko parks tiek attīstīts, vieta dzīvo. Tā uzrunā dabas draugus, ornitologus. Daba palīdz mums atgūt fizisko un garīgo spēku, tāpēc parks pievelk cilvēkus,” saka Konrāde.

Domājot par tālāko parka attīstību, iecerēta arī parka inventarizācija. „Iekļaujot bioloģiskās daudzveidības izpēti – putnus, kokus, augus utt. Attīstīsim atpūtas vietas parkā. Esam piesaistījuši arī ainavu arhitekti Ilzi Māru Janelis, lai saprast, kā labāk apsaimniekot parku,” pauž Konrāde.

Kazdangas pils parka teritorija ir gandrīz 200 hektārus liela. Parku un jauno laipu pāri Dzirnezeram pastaigām un nūjošanai ikdienā izmanto aktīvie Kazdangas ļaudis. Kazdangas pils un parks ir iecienīta vieta arī dažādu nometņu, izglītojošu un saviesīgu pasākumu rīkošanai. 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt