Dienas ziņas

NĪN atlaides – pašvaldību vietējā politika

Dienas ziņas

Zemgalē sākušies pavasara lauku darbi

Trenējas kaujām apdzīvotā vietā

Karavīri Madonas novadā trenējas kaujām apdzīvotās vietās

Madonas novadā aizvadītas Nacionālo bruņoto spēku (NBS) mācības, kurās pretinieku un uzbrucēju lomās iejutās gan vietējie zemessargi, gan profesionālā dienesta karavīri. Mācībās uzlabota kaujas prasme apdzīvotā vietā, un šoreiz tās papildināja arī ASV Gaisa spēku helikopteri, kas Latvijā ieradās marta sākumā.      

Vairāk nekā 60 karavīru un zemessargu, sadarbojoties ar sabiedrotajiem no ASV, Madonas novada Mārcienā piedalījās Nacionālo bruņoto spēku mācībās “Gaisa vanagi”. To galvenais mērķis – trenēties uzbrukuma un aizsardzības uzdevumiem, izspēlējot mācību scenāriju apdzīvotā vietā.

NBS Sauszemes spēku kājnieku brigādes 2. kājnieku bataljona 2. kājnieku rotas komandieris, virsleitnants Jānis Posse stāstīja, ka mācību vietā atradās “nosacītais pretinieks, kuru tēlo Zemessardzes apakšvienība, un tad kājnieku vienība, kas ir sauszemes spēku brigāde, kopā ar amerikāņiem veic gaisa desantu uz Mārcienu un pēc tam virzās, lai iztīrītu ēku, kurā ir ieperinājies nosacītais pretinieks”.

Nacionālo bruņoto spēku pārstāvji norāda: trenēties apdzīvotās vietās ir tikpat būtiski kā lauka apstākļos, jo reālie notikumi pasaulē liecina, ka visbiežāk pretinieks atrodas tieši apdzīvotās vietās.

NBS Sauszemes spēku kājnieku brigādes 2. kājnieku bataljona 2. kājnieku rotas 3. kājnieku vada komandieris, leitnants Gatis Baumanis skaidro, ka  “ir nepieciešams ik pa brīdim ar mācībām to nostiprināt, jo viens ir, ka mēs teorētiski to trenējamies paši savā starpā, bet otrs – ir reāls pretinieks un ar tiesneša palīdzību tiek izspēlēta spēle līdz galam, lai saprastu, kas ir stiprās puses, kas – vājās, un kas vēl jānostiprina”.

Atšķirībā no lauka taktiskajām mācībām, apdzīvotās vietās kaujas notiek īsākās distancēs.

“Šī ir jauna lieta, ko mēs katrs apgūstam un cenšamies iemācīties to, kas mums ir uzticēts. Ēka ir viena no sarežģītākajām lietām, kas neietilpst lauka apvidū,” atzīst Zemessardzes 25. kājnieku bataljona zemessargs Jānis Strapcāns.

Mācības atbalstīja ASV 10. kaujas aviācijas brigāde ar četriem helikopteriem, kas NBS Sauszemes spēku kājnieku brigādes karavīrus no Gaisa spēku aviācijas bāzes Lielvārdē nogādāja Mārcienā.

“Mēs esam patiešām ļoti gandarīti, ka šīs mācības notiek šeit, Zemessardzes 25. kājnieku bataljona atbildības teritorijā Mārcienā,” saka Zemessardzes 25. kājnieku bataljona komandieris pulkvežleitnants Normunds Baranovs.

“Un patiešām ir liels gandarījums, ka mēs esam spējuši vienoties un koordinēt un ka mēs spējam sadarboties ar regulārajām spēku vienībām un, protams, ar mūsu sabiedrotajiem, Amerikas Savienoto Valstu karavīriem,” atzīst  Baranovs.

Gan zemessargu, gan karavīru galvenais secinājums pēc mācībām ir, ka mūsu vienības spēj ātri reaģēt un doties izpildīt uzdevumus uz jebkuru vietu Latvijā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt