Dienas ziņas

Izmanto bankas datus, lai krāptos

Dienas ziņas

Serbijā sadursmes protestos pret komandantstundu

Kampaņā aicina uzmanīties dzelzceļa tuvumā

Kampaņā «Neesi pārbrauktuve. Nopauzē pie dzelzceļa» aicina uzmanīties sliežu tuvumā

"Neesi pārbrauktuve. Nopauzē pie dzelzceļa" – ar šādu saukli valsts AS "Latvijas dzelzceļš" otrdien, 7. jūlijā, sācis kārtējo kampaņu par drošību vilciena sliežu tuvumā. Šogad uz dzelzceļa dzīvību zaudējuši jau pieci cilvēki, vēl pieci guvuši traumas. 

Klausīties mūziku dzelzceļa tuvumā ir bīstami. Un ne tikai diennakts tumšajā laikā. Kārtējā drošības kampaņā "Neesi pārbrauktuve. Nopauzē pie dzelzceļa" "Latvijas dzelzceļš" atkārtoti aicina uzmanīties vilcienu tuvumā.

Kampaņa speciāli uzsākta skolēnu brīvlaikā, jo novērojams, ka tieši vasarā pieaug dažādu nelaimju skaits.

"Tieši jūnija mēnesī ir notikusi puse no tiem negadījumiem, kas ir bijuši šogad. Tā kā ir īstais laiks nopauzēt un padomāt par drošību. Šogad ir pieci letāli gadījumi un piecas traumas," skaidroja "Latvijas dzelzceļš" galvenais tehniskais inspektors Dainis Zvaners.

Dzelzceļa sliedes aizliegts šķērsot tam neparedzētās vietās. Bet, ja sliedes šķērso vietās, kur tas ir atļauts, tad obligāti jāpārliecinās, vai netuvojas vilciens, jo ir jāatceras, ka tas nav automobilis un vilciens uzreiz nevar nobremzēt un apstāties.

Daudzas tonnas smagie vilcieni avārijas gadījumā spēj apstāties vidēji vien pēc puskilometra, bet citreiz bremzēšanas ceļš - atkarībā no laikapstākļiem un braukšanas ātruma - var būt pat vēl garāks un sasniegt vienu kilometru.

"Ja mēs spēlējam datorspēli, mēs varam sākt no jauna, mums ir vēl viens, otrs, trešais mēģinājums, bet diemžēl uz sliedēm tā nav," uzsvēra Zvaners.

Visbiežāk nelaimes gadījumos vainojama pārgalvība, citreiz nepietiekama uzmanība, novēršanās no sliedēm, skaļā mūzika. Parizraisītu negadījumu uz dzelzceļa vainīgajam draud kā administratīvā, tā kriminālatbildība, bet lielākā atbildība tomēr ir par savu dzīvību un veselību.

"Visvairāk viņš ir atbildīgs tieši pret sevi un līdzcilvēkiem, ar kuriem viņš ir kopā šajā notikumā vai arī viņš šādā veidā ierobežo savu turpmāko rīcību," teica Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieka amata pienākumu izpildītājs Juris Jančevskis.

Īpaši tagad, kad skolēniem ir brīvlaiks, bērni un jaunieši arvien biežāk pavada savus brīvos brīžus dzelzceļa tuvumā. Nelaimei notiekot, daļa mirst notikuma vietā. Glābt tos, kuriem palaimējies izdzīvot, nākas arī Bērnu slimnīcas ārstiem.

"Bet bērni, kas nonāk slimnīcā, visbiežāk cieš no ekstremitāšu amputācijām un citām nopietnām veselības problēmām,"

atzina Bērnu slimnīcas Intensīvās terapijas un anestezioloģijas klīnikas ārsts Jānis Kolbergs.

"Latvijas dzelzceļš" kopā ar kārtības sargiem un ārstiem aicina pieaugušos nepalikt vienaldzīgiem un aizrādīt bērniem un pusaudžiem, ka dzelzceļu neapdomīgi šķērsot ir aizliegts, kā arī stāstīt to, ka mūziku austiņās klausīties vilciena stacijas tuvumā arī nav ļauts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti