Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Zemnieki pārrunā lauksaimniecības problēmas

Apguldes skolā saimniekos zemessargi

Kādreizējā Apguldes profesionālajā skolā saimniekos zemessargi

Kādreizējā Apguldes profesionālajā vidusskolā Dobeles novada Naudītes pagastā turpmāk saimniekos Zemessardzes 51. kājnieku bataljons. Skolas kompleksā ir 14 būves, kas tikšot izmantotas gan mācību centra izveidei, gan bataljona darbības pilnveidei.

Zemessardzes 51. kājnieku bataljona, kura pakļautībā ir ap 600 zemessargu no Tukuma un Dobeles apkaimes pašvaldībām,  pašreizējā mājvieta ir Dobelē, tomēr attīstībai vietas šeit esot pārāk maz. Tāpēc valdības lēmums ļaut Aizsardzības ministrijai pārņemt 11 hektāru lielo Apguldes skolas kompleksu atpakaļ valsts īpašumā zemessargiem bijusi priecīga vēsts.

Kādreizējā skolas mācību korpusā telpas ir salīdzinoši labā stāvoklī un piemērotas mācību centra izveidei.

"Šī ēka vai struktūra atšķirsies ar to, ka šeit būs plašākas iespējas. Varēs attīstīt vairākus kursus vienlaicīgi. Uz doto brīdi Dobelē klases ir ierobežotā skaitā, tāpēc ir skatu punkts vērsts uz šo infrastruktūru, kur attīstīt mācību centru," sacīja Zemessardzes 51. kājnieku bataljona komandieris, majors Aivis Vācers.

Savukārt kādreizējās dienesta viesnīcas, nedaudz pārplānojot, varēs izmantot kā kazarmas. Atbilstoši reglamentā noteiktajam tikšot paplašinātas dušas telpas. Tāpat vairākas istabiņas pārtaps par ieroču telpām, un atbilstoši mūsdienu prasībām tikšot sakārtota apkures sistēma. Lielajā kompleksā tik piemērotas gan neesot visas ēkas.

"Kas saistīts ar remontdarbiem, kosmētiskie remontdarbi ir vajadzīgi vairākās ēkās un telpās, bet arī plānots, ko droši vien eksperti izvērtēs, ēkas celt no jauna vispār. Tas varētu būt saistīts ar apgādes klasēm, noliktavu," piebilda Vācers.

Apguldes ciemats izveidojies, pateicoties profesionālajai skolai, kurā savulaik mācījušies pat 800 audzēkņi. Un teju visiem Apguldes iedzīvotājiem skola reiz bijusi darba vieta.

Pirms pieciem gadiem audzēkņu trūkuma dēļ skola reorganizēta, tomēr iedvest jaunu dzīvību neesot izdevies.

Lai gan esot dzirdētas arī bažas par to, ka skolā tagad saimniekos zemessargi, uzrunātie par jaunajiem kaimiņiem priecājas. "Labi ir, lai cilvēki nāk, lai ņemas. Lai mūs apsargā," sacīja Apguldes iedzīvotājs Igors.

Līdz 2021.gadam Aizsardzības ministrija plāno ik gadu investēt 50 miljonus eiro militārās infrastruktūras attīstībā, prioritāri pilnveidojot Zemessardzes infrastruktūru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt