Sadaļas Sadaļas

Kā jaunajam mācību gadam neierastajā režīmā gatavojas Lejasciema vidusskola

Šonedēļ sākas jaunais mācību gads. Šoreiz gan skolām, gan vecākiem gatavošanās 1. septembrim ir daudz neierastāka kā citkārt, jo galvenā prioritāte ir Covid-19 testu veikšana un pirmie testi jau ir jānodod, tie būs jāveic arī regulāri turpmāk. Kā jaunajam mācību gadam šajā neierastajā režīmā gatavojas Lejasciema vidusskolā?

Kā jaunajam mācību gadam neierastajā režīmā gatavojas Lejasciema vidusskolaGunta Matisone

Testi ir sapakoti katrai klasītei atsevišķi, atsevišķā maisiņā, personalizēti, ir arī pamācība. Kabinetā, kur izdala siekalu testus, un ik pa brīdim te iegriežas bērnu vecāki vai radinieki.

Kā stāsta direktore Ineta Maltavniece, skolā nolemts, ka pirmo testu varēs veikt mājās.

"Testēšana tiem, kas to nav veikuši, protams, pirmajā reizē var sagādāt kaut kādas grūtības, nesaprašanu, tāpēc mēs nolēmām, ka varam atļaut tiem, kas vēlas paņemt testu mājās, lēnām iepazīties ar instrukciju, noskatīties šo "Gulbja laboratorijas" video un tad ar saviem bērniem kopā pirmajā reizē izmēģināt, nu, un tad tālāk attiecīgi pirmdienās būs skolā testēšana," stāsta direktore.

Tas, ka tests tiek veikts mājās, gan rada bažas, vai visi būs tik apzinīgi un to arī atnesīs uz skolu.

"Laukos noteikti šo procesu iespaido tas, ka bērni nedzīvo centrā un nevar atskriet uz skolu pāri ielai, paņemt to  vai nodot to, varbūt kādam būs jābrauc pakaļ, varbūt kādam būs jāpalīdz aizvest vai atvest," skaidro Maltavniece.

Ja šis tests šodien nebūs atnests, tad skolniekam tas ir jāveic laboratorijā Gulbenē, un tas lauku skolas audzēkņiem nebūt visiem nav vienkārši, par to liecina arī direktores saruna ar kādu skolnieci, kura stāsta, ka pirmdien testu nevarēs atgādāt.

"Tālāk ir vecāku atbildība, vecākam ar identificējošiem dokumentiem ir jāierodas "Gulbja laboratorijā" un tur tālāk šīs analīzes ir jānodod, nu jā, tas nebūs viegli, arī šai konkrētajai meitenītei, kura dzīvo pie vecvecākiem, vecāka gadagājuma cilvēki, tas nebūs viegli, ka viņai jānokļūst Gulbenē," norāda direktore.

Skolas vecāku padomes pārstāvja Valda Medņa dēls mācības šonedēļ sāks 9. klasē, un, kā stāsta tēvs, problēmu nebūšot, jo puisis ir vakcinēts.

"Mans jaunais cilvēks izvēlējās pats potēties bez problēmām, es uzdevu jautājumu, ko tu domā par potēšanos, viņš saka, man nekas nav pretī, un viņš jau bauda tās potēšanās labumus, teiksim tā, jo pašlaik ir nometnē, mums nav problēmas ar testēšanu," atklāj Mednis.

9. klases audzinātāja Beāte Medne stāsta, ka klasēs vakcinēto skolēnu skaits ir atšķirīgs.

"9. klasē ir 15 skolēni, uz doto brīdi ir septiņi vakcinēti un astotais ir procesā, pirmkārt, tas ir atvieglojums man personīgi, ka puse klases ir vakcinējusies, nu un otrai pusei es redzu to, ka man ir jāatgādina svētdienas vakarā, ka rīt no rīta jāveic mājās tests un jānes uz skolu," saka Beāte.

Pirmo testu tātad Lejasciema vidusskolā ir uzticēts veikt mājās, bet nākamie būs skolā un tas, kā stāsta direktore Ineta Maltavniece, prasīs pielāgot mācību darbu šim procesam.

"Noteikti vēlāk pāriesim uz skolu, tas nozīmē, ja pirmdien mums desmitos ir jānodod testi, pirmdien pirmā stunda būs veltīta šai lietai, tāpēc pirmā stunda ir ielikta audzināšanas stunda, lai pēc iespējas mazāk traucētu mācību procesu,"stāsta Maltavniece.

Skolā gan izskan bažas par to, ka testa rezultātu saņems tikai vecāki, taču Gulbenes novada izglītības pārvaldes vadītāja Edīte Kanaviņa skaidro, ka rezultāti, lai varētu operatīvi rīkoties, būs zināmi arī skolā.

"Sākotnēji mums laboratorija tik tiešām teica, ka, iespējams, būs tā, ka mēs saņemsim tikai ziņu, kurā klasē un cik gadījumu, nepersonificējot datus, un ka tālāk būs jāsazinās ar vecākiem, bet šobrīd mums jau ir pirmie testi nodoti un ir pirmās atbildes, par nožēlu jāsaka, ka ir arī pirmie pozitīvie gadījumi. Skola saņem precīzu informāciju, gan to, kura klase, gan arī konkrēti zinām, kuri skolēni ir pozitīvi," skaidro Kanaviņa.

Edīte Kanaviņa stāsta, ka līdz šim ir bijušas problēmas ar testu piegādi, jo apjoms ir liels, citu, izteiktu problēmu šobrīd vēl nav.

"Ir izglītības iestādes, kur ir liels skolēnu skaits un kurjers ļoti agri paņem siekalu testus, nu, tur ir jādomā, cik agri no rīta ir jāsāk šis process, bet nu šobrīd ir pirmā pieredze, jāskatās, kā būs tad, kad būs sākušās mācības," norāda Kanaviņa.

Taču kopumā skolā noskaņojums viennozīmīgi ir par to, ka ir jāpilda visas prasības un jādara viss, lai mācību process būtu klātienē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt