Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Draud palikšana bez apkures

Dienas ziņas

Platību maksājumus saņem arī Liepājas pašvaldība

Jūrmalciemā atjauno tīklu māju

Jūrmalciemā atklās atjaunoto tīklu māju 

Šonedēļ Nīcas novada Jūrmalciemā pēc vērienīgiem remontdarbiem un pārbūves durvis apmeklētājiem vērs atjaunotā tīklu māja. Lai tā kļūtu par zvejniecības  kultūrvēsturiskā mantojuma glabātāju ar mūsdienīgu elpu, kas piesaistītu tūristus un veicinātu nelielā piekrastes ciema ekonomisko aktivitāti, galvenā loma būs vietējo uzņēmībai un radošajai izdomai. 

Pagājušā gadsimta 60.gados celtā, tautā sauktā tīklu māja pie Jūrmalciema stāvlaukuma kalpojusi kā zivju pārstrādes vieta un zvejas rīku novietne. Savulaik ēka esot bijusi divtik gara, bet vētrā nopostīta, tad pašu spēkiem daļēji atjaunota. Lai gan tīklu māja bijusi sliktā stāvoklī, te vēl aizvien dalīti zivju lomi un labotas laivas. Šovasar pēc vērienīgās pārbūves ēka pārvērtusies līdz nepazīšanai.

"Protams, ka prieks, ka atjaunota un nav sabrukusi līdz galam. Mums jau vētras te pie pašas jūras – ja sāk drupt, tad drūp līdz galam," stāstīja piekrastes zvejnieks Arnis Ķergalvis.

"Te visur bija pārvilkti tīkli, lasīja reņģes, kādreiz to bija tonnām. Tepat bija pieņemšanas punkts, tepat svēra un pieņēma zivis," stāstīja Jūrmalciema iedzīvotāja Laima Čerepanova.

Tīklu māja ir pašvaldības īpašums, tās remontam izmantoti vairāk nekā 200 tūkstoši eiro no Eiropas fondu finansējuma. Lai to turpmāk apsaimniekotu un tā kļūtu par Jūrmalciema atpazīstamības zīmi, viss būs atkarīgs no vietējo spējas sadarboties, piemēram, no esošajām interešu kopām veidojot biedrību.

"Tā ir vienīgā juridiskā forma, kas šobrīd pēdējos divus gadus, līdz 2021.gada jaunajām pašvaldībām, ļauj vēl piesaistīt Eiropas naudu," skaidroja Nīcas novada domes priekšsēdētājs Agris Petermanis.

"Ja mēs veidotu publisku izsoli, šaubu nav, ka šeit atrastos saimniekotāji pat no Rīgas. Mūsu uzstādījums, ka tam ir jāpaliek vietējam, ka vietējiem šeit ir jāsaimnieko. Vietējais šeit izsenis ir bijis un tam arī jāpaliek," uzsvēra projekta vadītāja Vita Liepiņa.

Sabiedriski aktīvie Jūrmalciema iedzīvotāji ir pirmie, kas iepazīstas ar jaunajām telpām, lai spriestu, kā tās apdzīvot. Pirmo stāvu plānots atvēlēt zvejnieku saimnieciskajai darbībai, savukārt otrajā, kur telpas savieno gaisa tilts, būs gan pastāvīgās ekspozīcijas, gan arī vieta jauniem un mūsdienīgiem piedāvājumiem.

"Ir kur attīstīties, būs, kur piesaistīt tūristus, būs, ko darīt. Ja mēs varētu tādas lielas grupas piesaistīt, kas brauc ar mērķi uz šejieni, ne tikai tie, kas brauc atpūsties," sacīja Inga Ķergalve un Rasma Pāvila no interešu kopas "Kalvas".

Šobrīd sabiedriskās aktivitātes Jūmalciemā nodrošina divas interešu kopas -  "Kalvas" un "Aizjomietes".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt