Jūrmalas domes sēdi pārtrauc; par Trukšņa atbrīvošanu vēl nebalso (papildināts)

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem.

Jūrmalas dome šodien neskatīja astoņu deputātu pieprasījumu atbrīvot no mēra amata Gati Truksni (ZZS), Latvijas Radio uzzināja Jūrmalas domē.

Izteikt neuzticību Jūrmalas mēram Gatim Truksnim vēlas vairums domes deputātu. Pāris dienas pēc Trukšņa nosaukšanas par Zaļo un Zemnieku savienības līderi pašvaldību vēlēšanās, astoņi no 15 kūrortpilsētas deputātiem parakstījuši iesniegumu par neuzticības izteikšanu viņam. „Viņš uzvedās, kā feodālis, saka, ka viņš viens pats visu ir izdarījis, bet visus lēmumus pieņem dome,” opozīcijas deputāts Arnis Ābelītis no partijas "Tev Jūrmalai" pārmet Truksnim pārlieku sevis izrādīšanu.

Līdzīgus argumentus piesauc arī citi mēra gāšanas iniciatori. Reģionu Aliansi pārstāvošā deputāta Māra Dzenīša neapmierinātību arī varētu būt izsaukusi viņa nesenā atsaukšana no amatiem Lielupes ostā un Kūrortpilsētu asociācijā.

Atklājot sēdi, Truksnis bija gatavs šo jautājumu iekļaut darba kārtībā, deputātiem balsojot. Taču vairāki deputāti tam nepiekrita, uzskatot, ka par Trukšņa atbrīvošanu jālemj nekavējoties.

Sekoja strīdi par likuma interpretāciju, ko Truksnis steidza izmantot savā labā, izsludinot sēdē pārtraukumu uz divām nedēļām, lai noskaidrotu visas lietas.

Deputāts Māris Dzenītis (Reģionu alianse) gan aicināja Truksni tā nerīkoties.

"Neesi ņuņņa, esi vecis vienreiz," domes sēdē teica Dzenītis. Tajā brīdī Truksnis piecēlās un pameta sēžu zāli.

Truksnis vēlmi nomest viņu no mēra krēsla, pirmkārt, skaidroja ar uzņēmēja Aleksandra Bašarina un citu attīstītāju interesēm. Tie gribot lēti tikt pie zemēm Jūrmalā, bet pašvaldība piešķīrusi iedzīvotājiem dāsnas atlaides, kas ļauj viņiem nepārdod savus īpašumus. „Viņiem [iedzīvotājiem] nav jāparod savas zemes par lētu naudu, kur pēc tam celtu daudzdzīvokļu mājas, kuras pārdotu ārzemniekiem. Tas daudziem ļoti nepatīk. Otrs moments - es skaidri pateicu, ka nepieļaušu Jūrmalas siltuma izpārdošanu, arī šeit tas daudziem nepatīk,” sacīja Truksnis.

Pašvaldība bija uzdevusi Jūrmalas siltumam meklēt investoru, lai rastu naudu, piemēram, jaunas katlumājas celšanai. Investors varētu būt franču Dalkia, kam pieder daļas arī Rīgas siltumā. Trukšņa sabiedrotais Raimonds Munkevics no partijas "Jūrmala - mūsu mājas", kurš nav starp iesnieguma autoriem, atzīst, ka iepriekš Truksnis pats steidzinājis investora piesaistīšanu.

„Ir tā, ka šajā priekšvēlēšanu laikā Truksnis ir pakļāvies populisma vilnim, bet investors [Jūrmalas siltumam] ir vajadzīgs. Alternatīva ir tāda, ka šo naudu sagādā nodokļu maksātāji,” skaidroja Munkevics. 

Vai apvērsums Jūrmalas domē izdosies, pēc kukuļdošanā apsūdzētā Munkevica teiktā būs atkarīgs no tā, vai astoņu deputātu vidū divu nedēļu laikā uzradīsies kāds nodevējs.

Jau vēstīts, ka iesniegumu par neuzticības izteikšanu Truksnim parakstījuši astoņi no 15 Jūrmalas domes deputātiem - Dzenītis, Zigurds Starks, Dzintra Hirša, Arnis Ābelītis, Iveta Blaua, Aigars Tampe, Juris Visockis un Ilmārs Ančāns.

Dzenītis iepriekš atzina, ka katram deputātam varētu būt savi apsvērumi, parakstot šo iesniegumu. Viņš asi kritizēja pēdējā laikā Trukšņa veiktās pilsētas mārketinga aktivitātes, kuras finansētas par domes naudu, bet, kā uzskata Dzenītis, drīzāk kalpojušas Trukšņa tēla popularizēšanai pirms gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām. Deputāti arī kritizē, ka mērs visus darbus piedēvē sev, ne visai domes komandai.

Truksnis savukārt norāda, ka deputāti pieprasījuši viņa atsaukšanu no amata, jo viņš neesot ļāvis izsaimniekot pašvaldības naudu pirms pašvaldību vēlēšanām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti