Jūrmalas dome apbūvei plāno nodot mežu kāpu zonā; Aizsardzības biedrība ceļ trauksmi

Jūrmalas dome plāno Baltās kāpas tuvumā Vārnukrogā apbūvei nodot ievērojamas meža platības - vairāk nekā 23 hektārus. Jūrmalas Aizsardzības biedrība ceļ trauksmi par šo ieceri, norādot, ka teritorijai jāpaliek kā zaļajai zonai.

Jūrmalas dome apbūvei plāno nodot ievērojamas meža platības kāpu zonā; Aizsardzības biedrība ceļ trauksmiEdgars Kupčs

  Domes lēmumprojekts rāda, ka formāli lokālplānojums tiks nodots sabiedriskajai apspriešanai. Tomēr, kā uzsver Jūrmalas Aizsardzības biedrība, iedzīvotāju viedoklis šādos gadījumos nekad nav ticis ņemts vērā. Biedrība arī atgādina, ka jau pirms gada sākotnējo meža apbūves ieceri virzīja koalīcijā esošo Zaļo un Zemnieku savienības un "Saskaņas" deputāti.

  "Tas ir mežs netālu no Baltās kāpas. Viena daļa arī pieguļ pašai upes malai. Un šobrīd pozīcijas deputāti pagājušā gadā jau faktiski lēma šo teritoriju apbūvēt, jo citādāk nebūtu jēga vispār šādu lokālplānojumu izstrādāt. Šobrīd ir lemšana par to, lai šo lokālplānojumu nodotu tālāk apspriešanai. Mans personīgais un Aizsardzības biedrības viedoklis ir, ka

  šis ir mežs, un mūs vienkārši muļķo par to, ka viņš ir degradēts. Šo mežu kādreiz par 70 centiem kvadrātmetrā ir iegādājušies uzņēmēji, un mēs šobrīd neredzam, kāpēc šo mežu vajadzētu pārvērst par privātmāju apbūves teritoriju.

  Otra lieta, mēs skaidri redzam, ka pilsēta savā stratēģijā šo teritoriju bija iezīmējusi kā zaļo teritoriju un, mūsuprāt, arī kas vēlāk būtu jāvērtē ministram, - par to, ka šis lokālplānojums neatbilst stratēģijai, kā to prasa teritorijas plānošanas likums. Visticamāk, nodos šai sabiedriskajai apspriešanai. Mēs aicināsim sabiedrību, attiecīgās institūcijas un darbosimies," stāstīja biedrības pārstāvis Uldis Kronblūms.

  3 komentāri
  Dāniels Brūvers
  Malači vietējie, kuri aktīvi rīkojas, lai aizstāvētu savas intereses. Ir palicis iespaids, ka Jūrmalā jau kopš gadiem pie domes vadības ir cilvēki, kas nerīkojas iedzīvotāju vairākuma interesēs. Ja Rīgā situācija varētu būt skaidra, tad kā kaut kas šāds ir iespējams Jūrmalā? Dome ir vietējo iedzīvotāju vēlēta...
  Mareks Markuss
  Dāniel, tas nav tikai iespaids, tā ir tā realitāte visā Latvijas valsts un pašvaldību pārvaldē... Visur ,kur ir un apgrozās lielāka nauda, tur savas intereses realizē partiju "naudas maki" vai pietuvinātie labvēļi... Lielajām pašvaldībām vajag uztaisīt auditu un redzēsiet, cik daudz darba parādīsies KNABistiem u.c. valsts tiesiskuma un drošības institūcijām... LATVIJA IR TIKUSI KAPITĀLI IZLAUPĪTA, tikai šogad ir aizsāksies reāla cīņa pret šo koruptīvo sistēmu un labi zināmiem un nezināmiem blēžiem...
  Anonīms lietotājs 24598
  Tur jau viss rakstīts - "ieceri virzīja koalīcijā esošo Zaļo un Zemnieku savienības un "Saskaņas" deputāti". Tādi tie saskanīgie zaļie.
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti