Jūrmalas dome apbūvei plāno nodot mežu kāpu zonā; Aizsardzības biedrība ceļ trauksmi

Jūrmalas dome plāno Baltās kāpas tuvumā Vārnukrogā apbūvei nodot ievērojamas meža platības - vairāk nekā 23 hektārus. Jūrmalas Aizsardzības biedrība ceļ trauksmi par šo ieceri, norādot, ka teritorijai jāpaliek kā zaļajai zonai.

Jūrmalas dome apbūvei plāno nodot ievērojamas meža platības kāpu zonā; Aizsardzības biedrība ceļ trauksmiEdgars Kupčs

  Domes lēmumprojekts rāda, ka formāli lokālplānojums tiks nodots sabiedriskajai apspriešanai. Tomēr, kā uzsver Jūrmalas Aizsardzības biedrība, iedzīvotāju viedoklis šādos gadījumos nekad nav ticis ņemts vērā. Biedrība arī atgādina, ka jau pirms gada sākotnējo meža apbūves ieceri virzīja koalīcijā esošo Zaļo un Zemnieku savienības un "Saskaņas" deputāti.

  "Tas ir mežs netālu no Baltās kāpas. Viena daļa arī pieguļ pašai upes malai. Un šobrīd pozīcijas deputāti pagājušā gadā jau faktiski lēma šo teritoriju apbūvēt, jo citādāk nebūtu jēga vispār šādu lokālplānojumu izstrādāt. Šobrīd ir lemšana par to, lai šo lokālplānojumu nodotu tālāk apspriešanai. Mans personīgais un Aizsardzības biedrības viedoklis ir, ka

  šis ir mežs, un mūs vienkārši muļķo par to, ka viņš ir degradēts. Šo mežu kādreiz par 70 centiem kvadrātmetrā ir iegādājušies uzņēmēji, un mēs šobrīd neredzam, kāpēc šo mežu vajadzētu pārvērst par privātmāju apbūves teritoriju.

  Otra lieta, mēs skaidri redzam, ka pilsēta savā stratēģijā šo teritoriju bija iezīmējusi kā zaļo teritoriju un, mūsuprāt, arī kas vēlāk būtu jāvērtē ministram, - par to, ka šis lokālplānojums neatbilst stratēģijai, kā to prasa teritorijas plānošanas likums. Visticamāk, nodos šai sabiedriskajai apspriešanai. Mēs aicināsim sabiedrību, attiecīgās institūcijas un darbosimies," stāstīja biedrības pārstāvis Uldis Kronblūms.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti