Aktuāli

Komentārs. Artjoms Konohovs par Eiropas līderu tikšanos Maltā

Aktuāli

MKK skatīs likumprojektu par "Trauksmes cēlāju aizsardzību"

Jūrmala modernizēs caurlaižu kontroli un gādās par vietējo iedzīvotāju ērtībām

Jūrmalā būs elektroniskās iebraukšanas kartes; nav skaidrs, kad ieviesīs jauno sistēmu

Jaunās Jūrmalas iebraukšanas caurlaides turpmāk vairs nebūs papīra formā, un tās varēs iegādāties elektroniski. Jūrmala plāno modernizēt arī kontroles sistēmu, lai caurlaides policistiem nebūtu jāpārbauda manuāli. Par šo iepirkumu uzņēmēji sākuši strīdu, tādēļ var prognozēt, ka līdz ar iebraukšanas maksas atjaunošanu aprīlī jaunā sistēma vēl nedarbosies.

Nu jau pāris gadu Jūrmalā ir kārtība, ka par iebraukšanu kūrortpilsētā jāmaksā tikai laikā no 1.aprīļa līdz septembra beigām. Vienreizējas caurlaides cena ir divi eiro, tāpat var iegādāties mēneša un visas sezonas iebraukšanas kartes. Šādā veidā Jūrmalas budžetu pērn papildinājis 2,1 miljons eiro, bet šajā gadā plānots jau par 400 tūkstošiem eiro vairāk.

Caurlaides būs pieejamas e-vidē

No piektdienas, 3.februāra, stāsies spēkā jauni noteikumi, kas atvieglos jūrmalnieku un ilgāka termiņa caurlaižu pircēju ikdienu.

Domes pārstāve Zane Leite norādīja, ka sistēmas galvenā būtība ir tāda, ka Jūrmala atsakās no ilgtermiņa papīra caurlaidēm un atvieglo cilvēkiem iegādes procesu, jo tagad caurlaides būs pieejamas e-vidē.

Savukārt deklarētajiem jūrmalniekiem, kuri līdz šim saņēma caurlaides Ceļu satiksmes drošības direkcijā (CSDD), transportlīdzekļi tiks automātiski reģistrēti sistēmā.

Leite, taujāta par to, kā tas tiks kontrolēts, skaidroja, ka tiks ieviesta kontroles sistēma piebraukšanas punktiem, kas fiksēs automašīnu reģistrācijas numurus, un automāts atpazīs, vai šim braucējam ir vai nav caurlaide.

„Kas attiecies uz tiem braucējiem, kas pērk vienreizējās iebraukšanas caurlaides, viņiem nekas daudz nemainās. Viņi piebrauc pie automāta, nopērk caurlaidi ar karti vai skaidrā naudā par 2 eiro, vai izmantojot mobilos pakalpojumus „Mobilly” vai „Rīgas karti”. Arī viņu numurs tiek reģistrēts sistēmā, un viņi dodas pilsētā,” skaidroja domes pārstāve.

Par modernās sistēmas ieviešanas laiku Jūrmalas dome ir optimistiska.

Sistēma kontrolēs un automātiski atpazīs numurus. Arī pašvaldības policijai būs ierīces, kurās, ievadot numuru, varēs pārliecināties, vai cilvēkam ir caurlaide. Sistēmu ieviesīs laikā, kad stāsies spēkā iebraukšanas maksa ar 1.aprīli, bet iegādāties caurlaidi varēs no 1.marta gan e-pakalpojumā, gan domē.

"Rīgas karte": Konkurss izveidots vienam pretendentam

Konkursu par mašīnu numurzīmju nolasītāju uzlikšanu Jūrmalas dome izsludināja janvāra vidū, nosakot, ka tai jābūt gatavai septiņu mēnešu laikā pēc līguma noslēgšanas ar uzvarētāju. Tādējādi ir maz ticams, ka braucēju un vietējo likumsargu ikdiena būs ērtāka jau gaidāmajā caurlaižu sezonā. Bažas pastiprina arī pirmā konkursā saņemtā sūdzība - Rīgas domes kompānijas „Rīgas satiksme” meitasuzņēmums „Rīgas karte”, kuras lielāko daļu apgrozījuma veido e-talonu tirgošana, ir pārliecināta, ka Jūrmala konkursu izveidojusi vienam pretendentam.

Kā skaidroja „Rīgas kartes” projektu vadītāja Ilona Zaiceva,

Jūrmala neskaidri definējusi nepieciešamo pretendenta gada apgrozījumu un tehniskajā specifikācijā iekļāvusi nekonkrētus terminus.

„Apvienojot visas tehniskās prasības, kuras ir noteiktas nolikumā, mēs redzam, ka veidojas unikālā kombinācija, kurai atbilst ļoti ierobežots projektu skaits. Šim nolikumam atbilst tikai viens uzņēmums, un pret to mēs arī iebilstam,” norādīja Zaiceva.

„Rīgas karte” iebilst arī par septiņu mēnešu izpildes termiņu.

„Ja uzmanīgi palasām nolikumu, var redzēt, ka ir darbi, kuri ir nododami divu mēnešu laikā. Tas nostāda kompānijas, kuras rakstīs apjomīgu programmatūru, ļoti neizdevīgā situācijā, jo pa diviem mēnešiem nevar uzrakstīt tādu komplicētu projektu,” uzsvēra Zaiceva.

„Rīgas karte” pieļauj, ka vienīgais pretendents, kas var izpildīt Jūrmalas prasības, pie projekta darbu sācis jau iepriekš, tādējādi tas varētu iekļauties termiņos.

Tādēļ iepirkumu uzraugiem Rīgas kompānija lūdz aizliegt Jūrmalai turpināt konkursu. Savukārt Jūrmalas dome sūdzību pagaidām nav vērtējusi, bet norāda – ja arī caurlaižu kontroles moderno sistēmu vēl neieviesīs, mašīnas pārbaudīs tāpat kā pērnajā sezonā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt