Sadaļas Sadaļas

4. studija

Marketinga triki: kas mums liek savus iepirkumu ratiņus piekrāmēt pilnus?

4. studija

Bīstamais grils.

Vēstures skolotājs cīnās pret apvainojumiem pedofilijā.

Jūrmalā bijušais vēstures skolotājs cīnās pret apvainojumiem pedofilijā

Pēc pārmetumiem par uzmākšanos skolniecei un nekvalitatīvo darbu Jaundubultu vidusskolā darbu nācās pamest vēstures skolotājam Ivanam Pavlovskim. Skolotājs apvainojumus un atlaišanu no darba uzskata par nepamatotu un domā, ka no darba atlaists, jo bijis neērts skolotājs. Jūrmalas pašvaldībā atzīst - par skolotāja darbu saņemtas skolēnu un viņu vecāku sūdzības, taču policijai pārbaude saistībā ar skolotāja iespējamo uzmākšanos skolniecei nav lūgta.

Jaundubultu vidusskolā, kur pārsvarā mācās krievu tautības bērni, mācību gada sākumā tika meklēts vēstures skolotājs. Konkursa kārtībā arī izraudzīts, tomēr drīz vien atklājies, ka jaunais skolotājs esot gaužām neērts gan skolas vadībai, gan pašiem skolniekiem.

Skolotājs: Bērniem ir sliktas sekmes

"Pirmais mēnesis - viss rit savu gaitu, viss ir labi un tad sākās vērtējumu izlikšana. Praktiski tika uzrakstīti kontroldarbi, tika uzrakstīti ļoti vāji, klasē iznāca 2,6 vai 3,1 vidēji. Praktiskie darbi parādīja, ka skolēni nemāk strādāt ne ar kartēm, ne ar grāmatām," raidījumam "4. studija" stāstīja Pavlovskis.

Piemēram, uz jautājumu, kāpēc Krišjānis Valdemārs veidoja jūrskolu, kāda skolnieka atbilde bija - lai slīcinātu dzīvniekus... "Jūs man piedodiet, elementārās lietas [nezina]," teica skolotājs.

Tomēr skolas vadībai zemie vērtējumi neesot patikuši. "Administrācija atklātā tekstā runāja, ka 12. klasē jābūt atzīmei ne mazāk kā 7,8. Es pajautāju - kapēc? [Atbilde bija] tāpēc, ka viņi stājas augstskolās un tur tas vidējais vērtējums, kas ir vajadzīgs, lai iestātos augstskolās," sacīja Pavlovskis.

Drīz vien skolotājs esot sapratis, ka atzīmes tiekot diktētas arī no vecāku puses. Piemēram, kad 8. klases bērniem bija jāraksta kontroldarbs, šīs klases audzinātāja esot pateikusi, ka pārbaudes darbu bērni nerakstīs. Kad viņai jautāts, kāpēc, sekojusi atbilde, ka bērni nav gatavi, bet, ja tomēr kontroldarbu liks rakstīt, tad būšot problēmas ar vecākiem.

"Un tik tiešām tā arī ir. Jo praktiski šajā skolā visu, pat vērtējumus, nosaka vecāki," teica skolotājs.

Skolotājam pārmet skolnieces bučošanu

Tā kā skolotājs bijis darbā pieņemts uz pārbaudes laiku, tad atlaists, un viens no iemesliem - paša nejauša kļūda, kas drīz vien vērsusies pret viņu pašu.

"2. oktobrī atzīmē Skolotāju dienu, visi skolotāji raudādāmi, bučodamies iet. Man klasē tā meitene pienāca, pateica, ka viņai ir dzimšanas diena un pasniedza man kā skolotājam puķes. Es viņu apsveicu, parunāju un nobučāju uz vaiga. Viss. Un tā skaitās seksuāla uzmākšanās," stāstīja skolotājs. Jāatzīmē, ka šī skolniece ir jaunāka par 16 gadiem.

Jaundubultu vidusskolas direktors Ēriks Annuškāns interviju LTV raidījumam "4. studija" atteica, sakot, ka neesot ko mazgāt netīro veļu sabiedrības acu priekšā.

No neērtā jautājuma par seksuālo uzmākšanos direktors izvairās. Tomēr LTV raidījuma "4.studija" rīcībā ir ieraksts no tiesas zāles, kur buču uz meitenes vaiga dzimšanas dienā direktors traktē šādā veidā:

"Kaut kāda svinīga akta laikā viņš ir apņēmis un bučojis. Tātad tur ir ne tikai bučošanās, maza bučiņa, bet arī apņemšanās. Tur ir bijusi skūpstīšana, par ko bija iebilduši skolnieku vecāki."

Noliedz nepamatoti labu atzīmju likšanu

Jūrmalas izglītības pārvaldē par seksuālo uzmākšanos nevēlas runāt, bet uz jautājumu - vai skolā liek mākslīgi paaugstināt atzīmes, atbild noraidoši.

"Nē, teikšu nē, sīkāk nekomentēšu, tā nav taisnība," LTV raidījumam atzina Jūrmalas Izglītības pārvaldes vadītāja pienākumu izpildītājs Imants Lasmanis. "Tur ir vairāki iemesli. Pats galvenais - vecāku sūdzības par šī pedagoga mācīšanas metodēm, ja tā varētu teikt."

Izglītības kvalitātes valsts dienestā (IKVD) nekas nav dzirdēts, ka Jaundubultu vidusskolā atzīmes nepamatoti tiekot "vilktas uz augšu".

"Tādi gadījumi mūsu redzeslokā nav bijuši. (..) To nevajadzētu nevienam darīt, direktors to nevarētu likt darīt, jo skolotājam, protams, ir jāvievēro valsts izglītības standartā noteiktais par vērtēšanas nosacījumiem," teica IKVD pārstāvis Maksims Platonovs.

Par iespējamo uzmākšanos policijā nevēršas 

Vēstures skolotājs šobrīd pirmo tiesu par darba uzteikuma atzīšanu par spēkā neesošu un atjaunošanu darbā ir zaudējis. Pēc viņa teiktā, tas, iespējams, noticis tādēļ, ka daļa iesniegto dokumentu esot safabricējums.

"Vēlāk tika savākti iesniegumi no vecākiem, vecāku paraksti par to, ka es necenzēti runāju klasē, ka es nepiedienīgā formā uzvedos. (..) Ir uzrakstīti protokoli ar atpakaļejošiem datumiem, savākti ir iesniegumi no vecākiem. Praktiski izmantoti vecāki un bērni, lai izrēķinātos ar skolotāju," domā Pavlovskis, kurš apņēmies tiesā turpināt cīnīties par savu taisnību.

Tikmēr Jūrmalas pilsētas domes Izglītības pārvalde, reaģējot uz izskanējušo informāciju par skolotāja "iespējamo rīcību pret skolnieci", vērsās Valsts Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijā (VBTAI), lai tā izvērtētu iespējamo uzmākšanos skolas audzēknei, Lsm.lv informēja Jūrmalas pilsētas domes Sabiedrisko attiecību nodaļā.

Inspekcijā Lsm.lv norādīja, ka pēc Jūrmalas pilsētas domes Izglītības pārvaldes iesnieguma saņemšanas inspekcija Jaundubultu vidusskolai pieprasīja papildu informāciju un pēc tās saņemšanas un izvērtēšanas nekonstatēja, ka būtu bijušas kādas problēmas saskarsmē ar skolēniem.

VBTAI gan norādīja, ka inspekcija vērtē tikai iespējamu emocionālu vardarbību pret bērniem, bet iespējamu seksuālas vardarbības gadījumu izmeklēšana ir policijas ziņā.

Valsts policijā (VP) iesniegums, lai tā veiktu izmeklēšanu saistībā ar skolotāja iespējamo uzmākšanos skolniecei, nav saņemts.

Taču, ja šāds iesniegums policijā būs, tad šāda izmeklēšana tiks veikta, Lsm.lv norādīja VP pārstāvis Toms Sadovskis.

Jūrmalas pilsētas domes Izglītības pārvaldē norāda, ka šajā gadījumā ar iesniegumu policijā varētu vērsties tikai skolnieces likumiskie pārstāvji - vecāki, kuri acīmredzot izlēma to nedarīt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt