Dienas ziņas

Atzīmē Latgales atbrīvošanas simtgadi

Dienas ziņas

Grenčos atceras barikāžu laiku

Jūrkalnieši – pret ideju pāriet Kuldīgas novadā

Jūrkalnes iedzīvotājus satrauc iniciatīva pāriet Kuldīgas novadā

Ventspils novada pašvaldība nav apmierināta ar iniciatīvu apvienot vairākas teritorijas, lai veidotos vienota suitu kultūrvēsturiskā telpa, kuras ietvaros Jūrkalne tiktu turpmāk nodota Kuldīgas pārvaldībā. Satraukti ir arī Jūrkalnes iedzīvotāji.

Ventspils novada dome 10 gadu laikā Jūrkalnes attīstībai ir piesaistījusi nepilnus 2 miljonus eiro pašvaldības un projektu finanšu līdzekļus. Tikšanās reizē ar jūrkalniešiem pašvaldība klātesošos iepazīstināja ar konkrētiem faktiem, kuru mērķis bija pierādīt, ka Ventspils novads ir ekonomiski dzīvotspējīgāks nekā Kuldīga.

"Protams, ka mēs apskatījām arī tuvākos kaimiņus Talsus un Kuldīgu. Un iznāca - gan iedzīvotāju ienākuma nodoklis ir daudz lielāks uz vienu Ventspils novada iedzīvotāju, mums tie ir 505 eiro, gan arī nekustamā īpašuma nodoklis ir vēl ievērojamāki lielāks - uz vienu iedzīvotāju tie ir 92 eiro. Savukārt mūsu kaimiņiem tas ir uz pusi mazāks gandrīz," norādīja Ventspils novada domes priekšsēdētājs Aivars Mucenieks.

Jūrkalnes iedzīvotāji ir satraukti par tālāko nākotni, tas būtiski izmainītu vairākus jautājumus.

"Šeit ir sakārtots viss, ir infrastruktūra. Ideāli jebkurš var nokļūt līdz Ventspilij, ja arī viņam nav mašīnas, vai arī tiem pašiem pensionāriem. Šeit ir Ventspils - Liepājas šoseja, autobuss iet ļoti bieži. Uz Kuldīgas pusi, nu es atvainojos, viens autobuss četros no rīta un atpakaļ astoņos vakarā," sacīja Jūrkalnes iedzīvotājs Ingus Antonovičs.

Viena no Jūrkalnes suitu sievām apgalvo, ka suitu kultūrvēsturisko telpu daudz vairāk stiprina pašreizējais modelis, jo tagad to finansiāli atbalsta Alsungas, Ventspils un Kuldīgas novads. "Mums ir visu laiku bijis ļoti liels atbalsts no novada, un mēs arī varam teikt, ka ļoti daudz nesam to novada vārdu arī ārpus valsts robežām," pauda Jūrkalnes iedzīvotāja, suitu sieva Taiga Reķe.

Savukārt Kuldīgas novada domes pārstāvis uzsver, ka šobrīd notiekošā situācija  ir par daudz dramatizēta. Viņš stāsta, ka atbalsta ideju Jūrkalni pievienot Kuldīgai, bet apgalvo, ka tiks ņemts vērā arī vietējo iedzīvotāju viedoklis. Saeimā Teritoriālās reformas komisijai kopumā ir iesniegti 330 priekšlikumi no vairākām pašvaldībām un deputātiem. Plānots tos izskatīt līdz jūnija beigām, un jau Saeimas 3. lasījumā būs lielāka skaidrība par tālāko Jūrkalnes nākotni.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt