Jūnijā Rīgā līdzfinansējumu ir saņēmušas vairāk nekā 300 aukles

Lai Rīgā varētu saņemt pašvaldības līdzfinansējumu, bērnam un vienam vecākam ir jābūt deklarētam Rīgā, ir jānoslēdz līgums ar aukli un bērnam jābūt reģistrētam rindā uz pašvaldības bērnudārzu.

Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta pārstāve Indra Vilde stāsta, ka pabalsta summa aprēķināta pēc noteiktas formulas, un interese pēc pabalsta pirmajā mēnesī ir liela:

''Naudiņa, cik lielu aukles saņems, tika aprēķināta piemērojot tādu konkrētu formulu. Tur par pamatu tika ņemts strādājošo skolotāju palīgu jeb, tautas valodā sakot, auklītes atalgojums. Ja, piemēram, viena aukle var pieskatīt piecus bērnus, tad šis aukles atalgojums tika sadalīts ar pieci. Tas nozīmē, ka vienam bērnam sanāk 116 eiro. Maksimālais, ko privātpersona var pieskatīt, ir šie pieci bērni. Jūnijā šo līdzfinansējumu ir saņēmušas vairāk nekā 300 aukles. Kopā viņas ir pieskatījušas 1079 bērnus, un šis līdzfinansējums par jūniju bija vairāk kā 78 000 eiro. Par cik bērniem mums iesniegs pieprasījumu uz līdzfinansējumu, tik bērniem tas arī tiks maksāts.''

Jau vēstīts, ka no šā gada jūnija valsts pārtrauca finansēt auklīšu pakalpojumus. Šis tagad ir pašvaldību pienākums.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti