Juglas ezerā konstatēti naftas produkti 100 kvadrātmetru platībā

Juglas ezerā Rīgā piektdien, 12. jūlijā, vakarā konstatēti naftas produktu pleķi. Naftas produkti konstatēti  ļoti plānā kārtiņā 100 kvadrātmetru platībā, ziņu aģentūru LETA informēja Valsts vides dienesta (VVD) Lielrīgas reģionālas vides pārvaldes direktora vietnieks Elmārs Jasinskis.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Inta Palkavniece klāstīja, ka piektdien, 12. jūlijā, plkst.20.20 saņemts izsaukums uz Juglas ezeru, kur iedzīvotāji bija pamanījuši naftas produktu pleķi.

VUGD pārstāve Inta Palkavniece Zane Mače
  Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji izmantoja norobežojošās un absorbējošās bonas, tādējādi ierobežojot naftas produktu pleķus, kas bija vairāki.

   

  Pēc šiem darbiem šo vietu turpināja uzraudzīt Rīgas pašvaldības policijas pārstāvji. Informāciju par piesārņojumu Juglas ezerā VUGD nodeva arī VVD.

  Jasinskis teica, ka VVD pārstāvji turpinās situācijas monitorēšanu arī svētdien.

  Ūdenī varētu būt nonākuši pāris vai daži litri naftas produktu, jo jau neliels to daudzums spēj aizņemt lielu ūdens platību.

  Visdrīzāk, ūdenī nonākusi dīzeļdegviela. Spriežot pēc citiem gadījumiem, iespējamais cēlonis var būt gan izskalojumi no lietus kanalizācijas, gan negodprātīga rīcība, kādam izlejot kaut ko vairs nevajadzīgu, skaidroja Jasinskis.

  Pārbaudīti arī apkārtējie uzņēmumi, taču nekādi pārkāpumi nav konstatēti.

  VVD aicina iedzīvotājus, kuriem ir zināms, kā Juglas ezers ticis piesārņots, ziņot par to dienestam.

  Šonedēļ Rīgas dome atbalstīja Juglas ezera apsaimniekošanas noteikumu atcelšanu, likvidējot arī vairāk nekā 17 gadus spēkā esošo aizliegumu ezerā izmantot kuģošanas līdzekļus. Vai tas ir iemesls naftas produktu noplūdei, to vēl skaidro.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti