Jelgavas un Babītes novados notiks Ziemassvētku kauju atceres pasākumi

Sestdien Babītes un Jelgavas novados – vēsturiskajās Ziemassvētku kauju un apbedījumu vietās - norisināsies Ziemassvētku kauju 102. gadadienai veltīti atceres pasākumi. Pulksten 13.00 Babītes novada Antiņu kapsētā notiks svētbrīdis ar ziedu nolikšanu un kritušo karavīru godināšanu, bet visas dienas garumā dažādi atceres pasākumi gaidāmi arī Jelgavas novada Valgundes pagastā.

Jelgavas un Babītes novados notiks Ziemassvētku kauju atceres pasākumiRūdolfs Krieviņš

  Plašākie pasākumi gaidāmi Ziemassvētku kauju muzejā „Mangaļi” un Ložmetējkalnā. Jelgavas novada Kultūras pārvaldes vadītāja Anita Liekna stāsta, ka Mangaļu muzejā jau no 13.00 varēs redzēt rekonstrukciju no karavīru sadzīves un kara dzīves ainām.

  "Pēc tam, paņemot lāpas, stājamies gājienā, un sākas aptuveni septiņus kilometrus garais gājiens no Mangaļu muzeja cauri kauju vietām līdz Ložmetējkalnam. Tas ir aptuveni stundu un 15 minūtes garš. Mēs redzam, ka tas ir patīkams gan ģimenēm, gan jaunsargiem, gan jauniešiem. Kad gājiens noslēdzas, Ložmetējkalnā ir piemiņas brīdis pie piemiņas akmens. Pēc tam visi ir aicināti baudīt siltumu pie ugunskura, karavīru putras un tējas, un dziesmas," teica Liekna.

  Ziemassvētku un Janvāra kaujas Pirmā pasaules kara Rīgas frontes sektorā bija asiņainākās un lielākās, kurās pirmo reizi kopā cīnījās visi astoņi latviešu strēlnieku bataljoni.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti