Jelgavas novadā organizēta grupa parādniekus pārvērtusi par vergiem

Jelgavas pusē kāda organizēta grupa vairāku gadu garumā gadiem izspiedusi naudu, paverdzinājusi un turējusi nebrīvē maznodrošinātus un vientuļus cilvēkus. Tas turpinājies vismaz trīs gadus, un noziedznieki no cietušajiem izspieduši 30 000 eiro. 

Pieredzējuši policijas darbinieki ar 20 gadus stāžu kaut ko tādu nebija pieredzējuši. 

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvalde ir pabeigusi izmeklēšanu kriminālprocesā, kurā aizturēta septiņu personu organizēta grupa aizdomās par personu nolaupīšanu, izspiešanu, personu turēšanu nebrīvē, nelikumīgu kredītkaršu izmantošanu un citiem noziegumiem.

Noziedzīgo grupu, kas nodarbojās ar naudas izspiešanu, nelegālā alkohola un tabakas apriti, personu nolaupīšanu un turēšanu nebrīvē Jelgavā un Jelgavas novadā izveidojis kāds 1958.gadā dzimis vīrietis. Bandas vadonis apgādāja ar alkoholu cilvēkus, kuri bija atkarīgi no tā, un dzinis cilvēkus parādu jūgā. Kad pircēji palika noziedzniekam parādā, viņiem atņēma pases, banku kartes, no kurām noziedznieki izņēma naudu - cietušo pabalstus un pensijas. 

Izmeklēšanā ir noskaidrots, ka četru vīriešu un trīs sieviešu grupa personām tirgoja alkoholu un cigaretes, bet, kad pircēji nespēja norēķināties par preci, atņēma viņiem pasi un bankas norēķinu kartes un dažus turēja saimniecībā, izmantojot dažādos darbos.

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes pārstāvis Juris Staļģevics stāstīja, ka no cietušajiem arī uzzināja banku kartes PIN kodus, lai varētu viņiem atņemt pabalstus, savukārt tos, kuri pabalstus nesaņēma uz bankas kontu, speciāli veda uz pabalstu un pēc pabalstu saņemšanas uzreiz naudu atņēma. 

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes pārstāvis Juris Staļģevics
00:00 / 00:46
Lejuplādēt

Noziedznieki šādā veidā ieguvuši 30 000 eiro Ja cilvēki atteicās dod naudu, viņus sita un iebiedēja. Vairums bija vientuļi cilvēki, kuriem nebija, kur vērsties pēc palīdzības. 

Cilvēki bija ieslodzīti divās ēkās Jelgavas novadā, kur turēti antisanitāros  apstākļos un baroti ar nekvalitatīvu pārtiku. Četri vīrieši dzīvojuši un turēti kā vergi.

Ja cilvēki mēģināja bēgt, pret viņiem pielietots spēks, lai cilvēki paliktu grupas redzeslokā. Sišanai izmantotas arī koka nūjas, bija gadījums, kad cilvēks atteicās pildīt uzdevumus, viņš tika aizvests uz mežu, iekaustīts un atvests atpakaļ uz saimniecību.

Grupa strādāja ļoti nežēlīgi, organizators bija ļoti nežēlīgs pret cilvēkiem, viņš šos cilvēkus uztver kā vergus, norādīja Staļģevics.

Kopumā šādā veidā Latvijas pilsoņu un nepilsoņu pases atņemtas 29 cilvēkiem, bet par cietušajiem krimināllieta atzītas 16 personas, daļa no lietā iesaistītajiem no cietušā statusa atteikusies.

Četri cilvēki tika izmantoti kā vergi saimniecības darbos. Ja kāds ir vēlējies no mājas aizbēgt, tad viņš tika atrasts un, pielietojot šantāžu, atvests atpakaļ mājā.  

Kratīšanas laikā trīs vietās atrada 29 pases, 14 banku norēķinu kartes, invalīdu apliecības un ieroci. Policija nodevusi lietu kriminālvajāšanas sākšanai.  

Bandas vadonis ir apcietināts.  

Pierādītas 55 noziedzīgas epizodes. Noziedznieku grupai un organizatoram inkriminēti 12 krimināllikuma panti - par sevišķi smagiem un smagiem nodarījumiem, par ko draud līdz 15 gadiem cietumā.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt