Dienas ziņas

Liepājas lidosta atsāk uzņemt lidmašīnas

Dienas ziņas

Ne visi jaunie mediķi paliks Latvijā

Zemūdens mednieki cer atgūt Lielupes iespējas

Jelgavas novadā dod zaļo gaismu zemūdens medībām Lielupē

Lai ar zemūdens medībām varētu nodarboties zivju mednieku iecienītajā Lielupē, vienprātīgs lēmums savos saistošajos noteikumos jāpieņem visām piekrastes pašvaldībām. Nupat zaļo gaismu zemūdens medībām Lielupē devusi Jelgavas novada pašvaldība.

 

Līdz šim apmēram 1500 zemūdens mednieku ar savu vaļasprieku varēja nodarboties gandrīz jebkurā ūdenstilpē, ja vien bija iegādāta licence un makšķerēšanas karte.

Tagad Ministru kabineta noteikumi mainījušies un licencētās zemūdens medības atļautas vien Daugavā un 54 ezeros, bet par zivju medībām Lielupē gala vārds jāsaka pašvaldībām, caur kuru teritorijām plūst upe.

Zemgales garākā upe Lielupe allaž bijusi makšķernieku iecienīta vieta. Īpaši daudz svaigu zivju cienītāju Lielupes krastos pulcējas vimbu laikā, bet ne mazāk interesanta tā šķiet arī zemūdens medniekiem.

"Jo Daugava ir ļoti specifiska, dziļa, straumes; un līdz ar to cilvēki, kuri dzīvo tuvāk Lielupei vai gribas izbaudīt cita veida vidi, brauca uz Lielupi, bet tagad mums tas ir liegts," sacīja zemūdens mednieks Juris Beikmanis.

Jaunie noteikumi, kas stājās spēkā šā gada 1. februārī, ar šo sporta veidu Lielupē gan ļauj nodarboties vien tad, ja to ar saviem saistošajiem noteikumiem pieļauj piekrastes pašvaldības.

Prezentējot zemūdens medības Jelgavas novada deputātiem, pieteikuma iesniedzējs Juris Beikmanis  uzsvēra, ka ieguvējas būs abas puses. "Tas lielākais guvums acīmredzot varētu būt zemūdens mednieku iespējas redzēt nelikumīgi izvietotos tīklus un murdus," teica Beikmanis.

Domes sēdē, kur šis jautājums tika skatīts, gan izvērsās diezgan karstas diskusijas, jo opozīcijas deputāti uzskata, ka noteikumu izstrādāšana notikusi pārāk lielā steigā un maz tikusi iesaistīta sabiedrība. Tomēr ar  divpadsmit balsīm ''par'' zemūdens medniekiem tika dota zaļā gaisma.

"Organizācijas, kas netika uzaicinātas dokumenta izstrādē, tāpat vērsīsies gan vides pārvaldē, gan pārējās instancēs. Cīnīsies par savu taisnību, ja viņas nepiekritīs šim lēmumam," sacīja Jelgavas novada domes deputāts Madars Lasmanis.

Jelgavas novada domes priekšsēdētāja vietniece Ilze Vītola (Zaļo un zemnieku savienība) atzīmēja, ka zemūdens medības nav nekas jauns. Tās Latvijā un ne tikai šeit ir notikušas jau ilgu laiku. "Tas ir hobijs,  vien mainījušies ir noteikumi no valdības puses."

Paredzēts, ka licencētās zemūdens medības būs atļautas visu gadu, izņemot periodu, kurā aizliegta arī licencēta makšķerēšana. Gada licences cena būs 60 eiro, bet mēneša - 15 eiro.

Lai zemūdens medības tik tiešām varētu Lielupē notikt, pieņemtie noteikumi jāapstiprina ministrijā, un zemūdens medniekiem pozitīvi lēmumi jāpieņem arī Ozolnieku, Rundāles un Bauskas novadu deputātiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt