Jelgavā vakanču tirgus izraisījis lielu apmeklētāju interesi

Jelgavā piektdien norisinās reģionālais sezonas vakanču gadatirgus. Kā novēroja Latvijas Radio, tad tas ir plaši apmeklēts.

Gadatirgū darba vietas piedāvā aptuveni 30 dažādās sfērās strādājoši uzņēmumi. Tā, piemēram, darba vietas reklamē uzņēmumi, kas pārstāv pārtikas nozari, tirdzniecību un būvniecību.

Piedāvātās vakances ir dažādas – pamatā vajadzīgi vienkāršāka darba darītāji - palīgstrādnieks, autokrāvējs, šuvējas, krāvēji.

Kā Latvijas Radio atzina uzrunātie darba devēji, kas piedalās gadatirgū, šajā pasākumā viņi apzina visu potenciālo darbinieku interesi par iespējām strādāt uzņēmumā. Iepazīstas ar interesentiem, ievāc informāciju par viņu līdzšinējo darba pieredzi. Vēlāk jau tie cilvēki, kas tiks uzskatīti par piemērotiem darbam viņu uzņēmumā, tiks aicināti uz interviju, un tālāk  uzņēmumā uz vietas tiks risinātas sarunas par darba iespējām. Darba devēji atzina, ka šādā pasākumā, kur ir tik liels cilvēku pieplūdums un ir visai skaļi, ir grūti plašāk runāt par potenciālo sadarbību.

Gadatirgū par darba iespējām interesējas dažāda vecuma cilvēki, viņu vidū ir bezdarbnieki, arī cilvēki, kuri atbraukuši no ārzemēm un cer Latvijā atrast labu darbu.

Nodarbinātības valsts aģentūrā norāda, ka pagaidām vēl ir grūti pateikt, cik daudziem darba meklētājiem izdosies šajā pasākumā atrast darbu – tas tikšot noskaidrots pēc gadatirgus norises. Taču, ja arī pārējie vakanču gadatirgi izdosies tikpat veiksmīgi kā līdzšinējie Cesīs un tagad Jelgavā, tad šāds pasākums varētu tikt rīkots arī nākamgad.

Vakanču gadatirgū piedalā arī Eiropas nodarbinātības dienestu tīkla speciālisti, kuri apmeklētājus informē par nodarbinātības pakalpojumiem un darba iespējām Latvijā un Eiropas valstīs.

Pirmais reģionālais vakanču gadatirgus notika 22.martā Cēsīs, un to apmeklēja ap 500 cilvēku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti