Jelgavā bijušās RAF rūpnīcas teritorijā izcēlies ugunsgrēks

Jelgavā industriālajā parkā "NP Jelgavas biznesa parks", kas atrodas bijušās rūpnīcas RAF teritorijā, ceturtdienas, 14. marta, rītā izcēlās ugunsgrēks. Pēc aģentūras LETA informācijas, degšana notika uzņēmumā "Baltic Innovation Holding", kur ražotas iekārtas metāla griešanai glābšanas dienestu un bruņoto spēku vajadzībām.

VUGD pārstāve Viktorija Gribuste Ģirts Auzāns
  Valsts ugunsdzēsības un glābšanās dienestā (VUGD) norādīja, ka dienests ceturtdien pēc plkst.10 saņēmis informāciju, ka Jelgavā, Aviācijas ielā, ražošanas ēkā izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji konstatēja, ka ēka jau deg ar atklātu liesmu.

   

  Ēkā, kurā izcēlās ugunsgrēks, bija izvietotas arī citu uzņēmumu ražotnes un noliktavas. Liesmas strauji izplatījās, degšanu sekmēja arī stiprais vējš, tāpēc ugunsdzēsēji piesaistīja papildspēkus no Dobeles un Rīgas. Ugunsgrēka dzēšanā iesaistītas astoņas autocisternas, autokāpnes un gandrīz 30 ugunsdzēsēji glābēji. 

  Aptuveni 30 000 kvadrātmetru ēkā liesmas plosījās 1600 kvadrātmetru platībā. Ugunsgrēku izdevās lokalizēt tikai pēc trīsarpus stundu ilga darba, taču vēlāk liesmas nācās dzēst ēkas konstrukcijā, uzlaužot sienas un jumtu.

  "Tas ir liels ēku komplekss, kurā ir sarežģīts plānojums ar dažādu siltinājumu, tāpēc degšana norisinājās sienu un citu konstrukciju pildījumā. Protams, jāņem vērā, ka radās liels sadūmojums un no iedzīvotājiem tika saņemti uztraukti zvani, bet apdraudējuma nebija," klāstīja VUGD pārstāve Viktorija Gribuste.

  Sākoties degšanai, ēkā strādājošie tika laikus evakuēti, taču četri no viņiem vēlāk meklēja mediķu palīdzību pēc saindēšanās ar dūmiem. Viens cilvēks nogādāts slimnīcā.

  Ugunsgrēka iemeslus skaidros Valsts policija.

  Puspiecos pēcpusdienā ugunsgrēks ir likvidēts.   

   

  0 komentāri
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti