Dienas ziņas

Spriedze pie Ukrainas robežām aug

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Jēkabpilī izved sniegu

Jēkabpils vadītājs: Sniega izvešana no pilsētas diennaktī izmaksā ap 2000 eiro

Nedēļas laikā Jēkabpilī izveidojusies viena no biezākajām sniega kārtām Latvijā, vietām sasniedzot 25 centimetru biezumu. Lai tiktu galā ar sniega daudzumu, pilsētā ir uzsākti sniega izvešanas darbi. Tie gan izmaksā dārgi, tādēļ ne visas pašvaldības Latvijā izvēlas šādu metodi.

Sniega izvešanu Jēkabpilī veic nakts stundās, kad ir daudz mazāka satiksmes plūsma. Darbā iesaistītas piecas tehnikas vienības, un prioritāri no sniega vaļņiem tiek atbrīvotas teritorijas pie izglītības iestādēm, autobusu pieturvietām un citviet, kur sniegs rada apdraudējumu gan gājējiem, gan autovadītājiem. Darbu veicēji gan uzsver, ka process ir dārgs un neatmaksājas.

“Dārgāks ir tas, ka, piemēram, darbinieki nakts stundās strādā, kas ir papildus samaksa, nevis kā parasta darba diena, bet nakts stundas. Tehnikas vienības, amortizācija.

Tas lietderības koeficients – ja par to pašu līdzekli vasarā var kaut kādus trotuārus nobruģēt, noasfaltēt, salabot, kur tu redzi rezultātu, kas ir ilgstošs, tad šinī gadījumā mēs izvedam sniegu, kurš pēc tam izkūst,”

stāstīja “Jēkabpils pakalpojumi” būvinženieris Aigars Začests.

Lēmumu par sniega izvešanas nepieciešamību pašvaldība pieņēma, reaģējot uz iedzīvotāju sūdzībām par apgrūtināto pārvietošanos pilsētā. Sētniekiem un traktoriem tīrot ietves un ielas, gar malām daudzviet sastumti tādi vaļņi, kas traucē pārvietoties.

“Reizēm ir tas, ka no rītiem, kad ej, ir tiešām traki, ka tu nevari uz darbu normāli aiziet,” izteicās  jēkabpiliete Viktorija.

“Sniega daudzums tagad, kad sāk viņu izvest ārā, ir diezgan padaudz, krājas viņš gar ceļa malām. Arī ka slidens ļoti. Sniega daudzums ir tāds, ka ietve šaurāka paliek, kad sniegu tīra,” stāstīja jēkabpiliete Linda. Viņa uzskata, ka lēmums izvest sniegu ir labs.

Vietvarā skaidroja, ka vēl notiek sarunas ar kapitālsabiedrību par galīgo cenu, ko noteiks pēc izvestā sniega daudzuma.

“Par kubikmetru, kas bija iepriekš noslēgts, bija 12 eiro, ja nemaldos, bet es pieņemu, ka tas bija domāts par lieliem gabaliem un maz sniega.

Pie šī sniega daudzuma es domāju, ka tam nevajadzētu pārsniegt 5 eiro par kubikmetru.

Parēķināju galvā, cik varētu izmaksāt šāda tehnika, alga, degviela un tamlīdzīgi. Mēs šobrīd pārrēķinām šos ciparus, jo pretējā gadījumā tā ir šausmīga nauda, kas jātērē, lai aizvestu sniegu,” sacīja Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis (Latvijas Zaļā partija).

Pagājušajā naktī no Jēkabpils tika izvesti 380 kubikmetri sniega, tātad gadījumā, ja cena paliks aptuveni pieci eiro par kubikmetru, tad sniega izvešana par vienu nakti pašvaldībai izmaksās gandrīz 2000 eiro.

Tieši lielo izmaksu dēļ daļā citu pilsētu sniegu pagaidām neizved. Piemēram, Madonā, kur šonakt reģistrētais sniega segas biezums ir 23 centimetri, sniegu plāno izvest tikai galējas nepieciešamības apstākļos. Savukārt Jēkabpilī šogad paredzēts turpināt izvest sniegu arī nākamajās naktīs, bet to plānots darīt nevis visās ielās, bet tikai vietās, kur sniega vaļņi rada lielāku apdraudējumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt