Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Rēzeknē gatavojas lāpu gājienam

Jēkabpils slimnīcai budžeta deficīts – pusmiljons eiro

Jēkabpils slimnīcai budžeta deficīts – pusmiljons eiro

Jēkabpils reģionālā slimnīca šī gada deviņu mēnešu periodu pabeigusi ar vairāk nekā 464 tūkstošu eiro zaudējumiem. Slimnīcas valde uzsver, ka pašreizējās finanšu grūtības neapdraud ne slimnīcas pastāvēšanu, ne statusu.

Medicīnas iestādes valde uzsver, ka galvenais iemesls ir darba algās izmaksāto līdzekļu palielināšanās. Ārstu trūkums situāciju vēl vairāk saasina, jo mediķiem jāstrādā virsstundas, par kurām jāmaksā vairāk.

"Zaudējumi, kas ir radušies, tie ir radušies saskaņā ar likumdošanas izmaiņām, kas saistītas ar darba algas palielinājumu medicīnas darbiniekiem. Mums pieaugums pret pagājušo gadu ir nepilni 20% atalgojumā," stāsta Jēkabpils reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētājs Gvido Liepiņš.

Veselības ministrijā uzsver, ka Jēkabpils reģionālā slimnīca ir pašvaldības kapitālsabiedrība, līdz ar to ministrija nejaucas šīs iestādes finanšu lietās, bet seko līdzi aktuālākajām problēmām, kas raksturīgas veselības aprūpes nozarē kopumā un kas vienlaikus arī ietekmē slimnīcu finansiālo stāvokli. Mediķu trūkums un esošo ārstniecības speciālistu pārslodze ir viena no tādām problēmām.

"Tā situācija droši vien ir līdzīga daudzās slimnīcās. Tas, kas no valsts puses šobrīd tiek darīts, tiek papildus novirzīts atalgojums ārstniecības personu darba samaksas palielināšanai, lai būtu speciālisti, kas ir gatavi strādāt valsts sektorā. Ir arī projekts, kurā pieejams Eiropas struktūrfondu finansējums, virzot ārstniecības personas uz reģioniem, tātad ārpus Rīgas," skaidro Veselības ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītājs Oskars Šneiders. 

Valsts atbalsts gan nesniedz tūlītējus rezultātus, arī pašvaldība atstāj pašreizējās finansiālās situācijas risināšanu slimnīcas valdes ziņā.

"Pašvaldība ir saukusi valdi pie sevis, valde atskaitījās visiem deputātiem, izstāstīja savu redzējumu, tāpēc mēs viņiem uzticamies. Mēs strādājam kopā ar viņiem un turam roku uz pulsa," norāda Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis.

Jēkabpils reģionālā slimnīca arī pēta citu Latvijas slimnīcu pieredzi, lai uzlabotu savas iestādes darbu, piemēram, apmeklēta arī Vidzemes slimnīca, kas šā gada deviņu mēnešu periodu noslēgusi ar peļņu vairāk nekā 1,4 miljonu eiro apmērā. Viena no pozitīvajām lietām, ko vēlas pārņemt Jēkabpils, ir Vidzemes slimnīcā īstenotā prakse medikamentu kontroles sistēmā. Tāpat Jēkabpils slimnīca rūpīgi izvērtē darbinieku noslodzi un skatās, kur var iztikt bez cilvēka klātbūtnes.

Slimnīcas valde uzsver, ka esošā situācija neietekmēs pacientu apkalpošanas kvalitāti. Tiek prognozēts, ka valdes īstenotie finansiālās lejupslīdes apturēšanas pasākumi varētu dot redzamu rezultātu nākamajā gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt