Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Ikšķilē atklāj mākslinieku piemiņas izstādi

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Jēkabpilī beigusies akcija „Dzīvo vesels!”

Jēkabpilī pašaizliedzīgi ārsti īpašā akcijā konsultē un pat operē pacientus bez maksas

Jēkabpils slimnīcā aizritējusi akcija “Dzīvo vesels!”, kas pagaidām ir pirmais un vienīgais šāda veida pasākums Latvijā. Ārsti no Latvijas un Lietuvas bez maksas veica ķirurģiskas manipulācijas, kā arī sniedza konsultācijas par roku un pēdu aprūpi Jēkabpils un tuvējo novadu pacientiem. Akcijas galvenais mērķis ir uzlabot veselības stāvokli mazāk aizsargātām sociālajām grupām, kā arī atgādināt sabiedrībai ārsta galveno uzdevumu – nesavtīgi palīdzēt nelaimē cietušajiem.

Akcija “Dzīvo vesels!” noslēdzās ar visu projektā iesaistīto ārstu tikšanos un pateicību par pašaizliedzīgo darbu jēkabpiliešu un tuvāko novadu iedzīvotāju veselības labā. Pirmo reizi valstī pacientu uzmanība roku un pēdu aprūpei bija pievērsta ar iespēju saņemt konsultācijas un operācijas bez maksas.

Labdarības akcijā uzrunāti pensionāri, cilvēki ar invaliditāti un represētas personas, un atsaucība bija liela - kopumā palīdzību saņēma 326 cilvēki.

“Pie traumatologiem, ortopēdiem pacienti pierakstījās burtiski pirmajās četrās dienās. Vēlāk arī ārsti tā saucamos rezerves pacientus pieņēma un konsultēja. Pie ķirurga bija varbūt nedaudz mazāka atsaucība, bet arī pietiekoši, un pie pēdas aprūpētājiem jeb podologiem atsaucība bija ļoti liela, un tika aprūpēti visi ieradušies pacienti,” stāsta Jēkabpils reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētājs Ivars Zvīdris.

“Daudzi cilvēki finansiālo apstākļu dēļ neuzdrošinās, nespēj vai nevar aiziet pie ārsta kaut vai saņemt konsultāciju. Paldies šiem dakteriem, kas nesavtīgi strādāja, par to neprasot samaksu, un izdarīja šo sabiedrībai ļoti vajadzīgo pasākumu,” ārstu darbu uzteic Jēkabpils domes priekšsēdētājs Leonīds Salcevičs.

Pasākuma iniciators ir traumatologs – ortopēds Kaspars Ūdris, kurš ideju par nesavtīgu palīdzību pacientiem aizguva Indijā.

Ārsts Ūdris ir gandarīts, ka to atzinīgi novērtēja un atbalstīja vēl citi septiņi vadošie Jēkabpils, Rīgas un Klaipēdas slimnīcu, kā arī klīniku speciālisti. “Dakteri paši atnāca un uzrunāja, un teica, ka viņi labprāt gribētu iesaistīties šādā projektā un būt kopā ar mums. Un viens no dakteriem, kas ir Andrejs Miļčevskis, viņš ar mani bija kopā Indijā,” stāsta Ūdris.

Ārsti atalgojumu par darbu nesaņēma, bet telpu, iekārtu un medikamentu izmaksas 20 450 eiro apmērā sedza Jēkabpils un citu novadu vadība, kā arī uzņēmēji.

Šajā akcijā vairāk nekā 70% pacienti bija no Jēkabpils pilsētas, kam sekoja Krustpils, Līvānu, Viesītes, Salas un citu novadu iedzīvotāji.

Ārsti aicina arī citos reģionos novērtēt cilvēku veselības nozīmi un īstenot līdzīga veida pasākumus pie sevis. “Mēs gribam palikt pirmie, neteikšu, ka vienīgi, jo īstenībā tā ir ļoti svēta lieta – labdarība.

Tā ka citi, lūdzu, sekojiet mums, bet mēs no tā neatkāpsimies. Es domāju, ka mēs arī uz priekšu mēģināsim organizēt šādas akcijas,” saka slimnīcas vadītājs Zvīdris.

Paredzams, ka Jēkabpilī akcija “Dzīvo vesels!” vēlreiz notiks jau nākamgad un bezmaksas konsultāciju, kā arī manipulāciju klāsts tiks papildināts, tā dodot iespēju saņemt nepieciešamo veselības aprūpi vēl lielākam iedzīvotāju skaitam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt