Dienas ziņas

Augšdaugavas novadam – vairāki attīstības centra varianti

Dienas ziņas

Ungārija kritikas krustugunīs par LGBT likumu

Atpūta pie ūdens beidzas traģiski

Jēkabpilī atpūta neoficiālā peldvietā beidzas traģiski

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Jēkabpilī vairāku apstākļu kopums novedis pie traģēdijas – vienā no pilsētas ūdenstilpēm noslīka cilvēks. Latvijā šogad ugunsdzēsēji no ūdenstilpēm izcēluši jau 43 noslīkušus cilvēkus. 

Kādai atpūtnieku kompānijai atpūta pie Radžu ūdenskrātuves Jēkabpilī beidzās traģiski – ar divu cilvēku slīkšanu. Lai gan vienu izdevās izglābt, otru glābēji dažādu apstākļu dēļ nepaspēja izglābt. Ūdenskrātuves krastā novietotas piemiņas sveces un ziedi.

Traģēdiju izraisījuši vairāki apstākļi. Viens no tiem – atpūtas vietas izvēle. Peldvieta ir neoficiāla, akmeņaina un duļķaina, turklāt tālu prom no Radžu ūdenskrātuves oficiālās – Zilā karoga peldvietas, kur ik dienu dežurē divi glābēji.

“Manā pārraudzībā ir tikai šī peldzona, kas norobežota ar sarkanajām bojām. To es arī redzu, to mēs uzraugām, uzmanām, pieskatām, aizrādām, ja kāds pārgalvīgāk uzvedas. Jūs paši varat redzēt, ko es varu redzēt, – salu un tuvāko apkārtni. Tas, kas notiek aiz salām, diemžēl to es neredzu,” stāstīja Radžu ūdenskrātuves Zilā karoga peldvietas glābējs Kaspars Lipskis.

Informāciju par slīkšanas gadījumu Lipskis saņēma no Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD).

“Aizairēju uz turieni, sieviete bija jau...  Glābēji bija ātrāk paspējuši ar automašīnu aizbraukt, nekā es aizairēties, sieviete bija iecelta laivā, bet vīrietis diemžēl jau bija noslīcis,” pastāstīja Lipskis.

Situāciju sarežģīja arī tas, ka ugunsdzēsējiem tika sniegta neprecīza informācija par notikuma vietu. Kamēr viņi atrada īsto peldvietu, pagāja laiks.

“Nebija precīzi norādīta atrašanās vieta, līdz ar to mēs nevarējām ātri un operatīvi ierasties šajā notikuma vietā. Radžu ūdenskrātuvei ir tik daudz piebrauktuves, ka precīzi atrast... ir nepieciešama precīza informācija, lai varētu atrast. Kā arī būtu ļoti vēlams, ja šajā notikumā ir vairāki cilvēki, kādam izskriet uz lielā ceļa, lai varētu sagaidīt ugunsdzēsējus un precīzi norādīt šo notikumu,” stāstīja VUGD Zemgales reģiona brigādes Jēkabpils daļas komandieris Dzintars Cvilikovskis.

Jēkabpils sporta centrā, kas apsaimnieko Radžu ūdenskrātuvi, šobrīd nav plānots palielināt glābēju skaitu.

“Par glābšanu – tad ļoti daudz te viņi ir vajadzīgi. Ja uzliksim vienā citā, kāpēc nav  vēl citā – atpūtas vietām radīsies jautājums. Varbūt tas ir nākotnes jautājums, ka par to var padomāt. Bet tad arī  ir jābūt pašiem disciplinētiem, ņemot vērā to, ka izglābām šo vienu cilvēku, taču ir tā, ka stiprs alkohola reibums viņiem visiem bija,” norādīja  Jēkabpils sporta centra direktors Juris Bobrovs.

Vēl nav oficiāli apstiprināts, vai atpūtnieki bija alkohola reibumā. Policijā turpina izmeklēt notikušā apstākļus. Tomēr glābēji vēlreiz atgādina iedzīvotājiem, ka alkohols un peldēšanās nav savienojami.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti