Aktuāli

Terorisma draudu ietekmē pieaug stratēģisko preču aprites kontroles nozīme

Aktuāli

Lai Eiropas naudas tēriņiem būtu jēga, kanalizācijai liks pieslēgties obligāti

Valsts kancelejas vadītājs Mārtiņš Krieviņš par KNAB priekšnieka meklēšanu

Jaunu konkursu uz KNAB vadītāja amatu varētu izsludināt februāra vidū

Atkārtotu konkursu uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka amatu varētu izsludināt februāra vidū, ja vien likumdevējs nekavēsies ar iecerētajām izmaiņām attiecībā uz prasībām kandidātiem.

Valsts kancelejas vadītājs Mārtiņš Krieviņš intervijā Latvijas Radio stāstīja, ka ceturtdien, 2.februārī, Saeima lems par izmaiņām KNAB vadītāja amata kandidāta prasībām, kas paredz atteikties no prasības par vismaz triju gadu pieredzi vadošā amatā.

Saeimā grozījumi tika pieņemti, 57 deputātiem balsojot par tiem, bet 25 - pret.

Pēc šo izmaiņu izsludināšanas 14.februārī valdībā varētu skatīt attiecīgos grozījumus Ministru kabineta noteikumos, un jau nākamajā dienā tiktu izsludināts konkurss.

Krieviņš gan atzina, ka pašlaik grūti lēst, cik daudzu potenciālos kandidātus izmaiņas motivēs pieteikties konkursā uz KNAB vadītāja amatu.

Taujāts, ko darīt, ja arī pēc plānotajām izmaiņām KNAB vadītāju neizdosies atrast, Krieviņš uzsvēra – viņš cer, ka kandidātu netrūks: “Neredzu iemeslu būt pesimistiem, ka konkursa komisijai neizdosies atrast KNAB amata priekšnieka kandidātus, ko varētu piedāvāt Ministru kabinetam un Saeimai.”

Ziņots, ka KNAB bez priekšnieka strādā kopš novembra, kad pienākumu pildīšanas termiņš beidzās Jaroslavam Streļčenokam. Pirmajā konkursā neviens kandidāts neizturēja formālos noteikumus, tādēļ Ministru kabinets piedāvāja atteikties no prasības par trīs gadu pieredzi vadošā amatā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti