Jaunsleinis: Nepieciešamo atbalstu elektrības rēķinu apmaksai sapratīsim vēlāk

Pilnīgi un galīgi nepieciešamo atbalstu elektrības rēķinu apmaksai Latvijas iedzīvotājiem, kuri līdz ar jaunajiem tarifiem tos nespēs samaksāt, otrdienas rītā intervijā Latvijas Radio atzina Latvijas Pašvaldību savienības vadītājs Andris Jaunsleinis.

„Precīzi šobrīd neviens nevar pateikt, bet varētu būt, ka par maz (..) Precīzi mēs varēsim zināt, kad to sistēmu varēsim iedarbināt. Tas būs maija mēnesī,” teica Jaunslienis. Vēstīts, ka pieaugušos elektrības rēķinus Latvijas iedzīvotāji saņems sākot ar maiju, kad būs zināma maksa par patērēto elektroenerģiju aprīlī.

Tādējādi nav skaidrs, vai 3,8 miljoni eiro, kas patlaban tiek minēti, kā iespējamā summa, ko valdība varētu piešķirt kā palīdzību elektrības rēķinu apmaksai trūcīgajiem, būs pietiekama. Vienīgais, par ko jābūt pārliecinātiem – sistēmai jābūt gatavai maijā. Gadījumā, ja pabalsti būs pārāk mazā apmērā, tad vajadzēs skatīties ko darīt tālāk. „Īsti pareizi mēs varēsim atbildēt, kad šo mehānismu iedarbinās (..) Ja summa būs par mazu, tad valdības līmenī varēs domāt, vai palielināt summu vai iedarbināt kādu citu mehānismu,” teica Jaunsleinis.

Viņš arī pauda, ka kārtība, kādā cilvēkiem jāsaņem atbalsts elektrības rēķinu apmaksai, nedrīkst būt sarežģīta. „Cilvēkam nekur nav jāiet, nekas nav jāiesniedz. Ja viņam ir šis statuss, tad viņš saņem [atbalstu]. Ja viņš nav šis statuss, viņš dodas uz pašvaldību un saņem trūcīgā statusu,” norādīja Jaunsleinis.

Ziņots, ka, sākot ar aprīli, būs atvērts elektrības tirgus. Patērētāji varēs izvēlēties, ar kuru no elektrības piegādātājiem slēgt sadarbības līgumu. Taču vienlaikus tiek paredzēts, ka maksa par elektrību pieaugs līdz pat 40%.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti