Dienas ziņas

Krīzes laikā atver picēriju

Dienas ziņas

NBS iesaistās drona meklēšanā

Krīzes laikā pieņem lēmumu slēgt Sunākstes skolu

Jaunjelgavas novads nolemj slēgt Sunākstes pamatskolu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Pēc ministrijas atteikuma saskaņot Sunākstes pamatskolas apvienošanu ar Daudzeses pamatskolu, ja mācību vieta paliek Sunākstē, pašvaldība lēmusi šovasar – 31. augustā – mācību iestādi slēgt. Lēmums pieņemts valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā, kad skolēni jau bija uzsākuši attālinātās mācības.

Sunākstes pamatskola, kas durvis vērusi 1878. gadā, ir piedzīvojusi dažādus laikus. Skolēnu skaits būtiski sarucis līdz ar iestāšanos Eiropas Savienībā, kad sākusies iedzīvotāju aizplūšana. Visu šo laiku gaisā virmojuši arī skolas slēgšanas draudi.

Sunākstes skolā šajā mācību gadā trīs apvienoto klašu komplektos mācās 23 skolēni un pirmskolas grupiņā vēl trīs bērni.

“Lēmumus par Sunākstes pamatskolu esam mainījuši vairākkārt. Tā pēdējā doma mums bija, ka tomēr ļaut šai skolai darboties, reorganizējot to par filiāli. Faktiski skola nebūtu, būtu vienkārši izglītības īstenošanas vieta,” saka Jaunjelgavas novada domes priekšsēdētājs Guntis Libeks (Nacionālā apvienība).

Ideja par juridisko apvienošanu ar Daudzeses pamatskolu neatbalstīja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM).

Ministrija gan pieļāvusi iespēju Sunākstes pamatskolu reorganizēt par sākumskolu. Bet šo iespēju neizmantoja pašvaldība.

“Mēs pieņēmām lēmumu slēgt. Mums cits nekas neatlika, jo mēs jau reāli vērtējam, ka vienalga mums pēc 2-3 gadiem šis lēmums būtu jāpieņem,” saka Libeks.

Lēmums skolu slēgt šā gada 31. augustā pieņemts  valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā, kad skolēni jau bija uzsākuši attālinātās mācības. Tā, pašiem nezinot, 12. marts viņiem kļuva par pēdējo dienu savā skolā.

“Par pēdējo lēmumu vēl nezina ne bērni, ne vecāki, jo situācija valstī, mēs zinām ir kāda. Bet man ir doma, ka pēc maija svētkiem es aicināšu vecākus, nodrošināšu 2 metru distancēšanos, un mēs vienkārši runāsim, ko tālāk darīt,” saka Sunākstes pamatskolas direktore Larisa Dinvalde.

Izvēles iespējas ir divas: turpināt mācības apmēram 20 kilometrus attālajā Daudzeses pamatskolā vai dažus kilometrus tuvāk esošajā Viesītes vidusskolā.

Tikpat garš ceļš ikdienu turpmāk būs jāmēro arī pirmsskolniekiem. “Uz Daudzeses bērnudārzu, es domāju, ka jā, jo trīs bērnu dēļ šeit nevarēs visu nodrošināt. Tie būs izdevumi. Bet, kur brauks bērni, kur viņi tālāk mācīsies, to lems vecāki,” saka Dinvalde.

Vai seno skolas ēku turpmāk grauzīs tikai laika zobs vai tai tiks atrasts cits pielietojums, pagaidām gan nezina ne paši sunākstieši, ne novada deputāti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti