Panorāma

Trīs partijas iesniedz sarakstus EP vēlēšanām

Panorāma

I. Sudrabas partiju apvienību nosauc par «Atmodu»

Jaunjelgavas iedzīvotāji sastājas grāmatu ķēdē

Jaunjelgavā iedzīvotāji «grāmatu ķēdē» palīdz bibliotēkai pārcelties uz jaunām telpām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Ja jau Rīgā varēja, tad mēs arī varēsim! Tā nosprieda Jaunjelgavas iedzīvotāji, un, vietējai bibliotēkai pārceļoties uz jaunām telpām, sastājās dzīvajā ķēdē, lai palīdzētu grāmatām nokļūt jaunajā mājvietā, tāpat kā pirms dažiem gadiem Nacionālās bibliotēkas pārvākšanās pasākumā.   

Līdzšinējās telpās, vietējā Kultūras nama ēkā, Jaunjelgavas bibliotēkai jau kādu laiku bija kļuvis par šauru, jo tā no vienkārša grāmatu apmaiņas punkta izaugusi par kultūras dzīves vietu, kur notiek tikšanās ar rakstniekiem, izstādes un citi pasākumi.

Tādēļ no šā gada aprīļa Jaunjelgavas bibliotēka atradīsies tikko izremontētās, īpaši bibliotēkas vajadzībām pārplānotās telpās Jaunjelgavas vidusskolā, ar atsevišķu ieeju no skolas ziemeļu gala. Šeit zem viena jumta tiks apvienota gan bērnu, gan pieaugušo bibliotēka, lai tā kļūtu draudzīgāka ģimenēm, kuras bibliotēku vēlas apmeklēt kopā.

“Mainīsies tas, ka būs plašākas telpas, būs atsevišķa lasītava, atsevišķa pasākumu telpa. Turklāt mainīsies arī tas, kā ir plaukti izvietoti – būs lielākas atstarpes starp tiem, būs ērtāk tikt pie grāmatiņām,” stāstīja Jaunjelgavas pilsētas bibliotēkas vadītāja Aina Strazdiņa.

Bet kā pārvest grāmatu krājumu no pašreizējām telpām uz jauno bibliotēku?  Šeit palīgā pieteikušies gan Jaunjelgavas pilsētas un novada iedzīvotāji, gan grāmatu draugi no citiem novadiem. Sekojot Nacionālās bibliotēkas piemēram, viņi pirmdien izveidoja dzīvo ķēdi.  Lai bibliotēka pārceltos uz jaunajām telpām, cilvēki vienkārši padeva grāmatas no rokas rokā.

Gados vecākajiem grāmatu ķēdes dalībniekiem šķiršanās no ierastajām un iemīļotajām telpām Jaunjelgavas vecajā centrā gan ir nedaudz skumja. Bet vienlaikus – arī cerība uz jaunu sākumu.

“Mums šīs mājas bija ļoti ļoti mīļas. Te bija ļoti laba aura.  Bibliotēka ir bijusi vairākās paaudzēs, ir un ceru, ka paliks nemainīga - ar savu sirsnību, labestību, atsaucību, iejūtību,” atzina Jaunjelgavas literātu biedrības vadītāja Biruta Čūdere.

Grāmatu talkā kopumā piedalījās aptuveni 400 cilvēki. Novada domes priekšsēdētājs Guntis Libeks cer, ka pēc kopīgas darbošanās jaunā bibliotēka cilvēkiem šķitīs tuvāka.

“Mēs mēģinām sapulcināt, lai cilvēki zina, kur bibliotēka būs tagad. Gribējās pēc iespējas vairāk bērnu dabūt šurp. Tagad bibliotēka būs skolas telpās, un varbūt tāpēc kādam nepatīk, bet nu mēs cenšamies to pārvērst par optimistisku nākotni un priecīgu notikumu,” atzina Libeks.

Telpu remonts un aprīkošana ar mēbelēm pašvaldībai izmaksājusi aptuveni 80 000 eiro, šoreiz iztiekot bez Eiropas fondu finansējuma.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti