Dienas ziņas

Valmierā palielināsies apkures tarifs

Dienas ziņas

EK apstiprina Skanstes tramvaja līnijas projektu

Jaunieši pēta vides pieejamību Kandavā

Jauniešu pētījumā par vides pieejamību Kandavā rezultāts nav iepriecinošs

Kandavas novada aktīvie jaunieši šovasar programmā “Go Beyond” pētījuši vides pieejamību sava novada valsts un pašvaldību iestādēs, kā arī pakalpojumus sniedzošajos uzņēmumos. Rezultāts gan nav iepriecinošs - no 42 pārbaudītajām ēkām bez grūtībām ikviens varot iekļūt tikai divās.      

Mazās Kurzemes Šveices, kā savu pilsētu izsenis dēvē kandavnieki, dabiskais reljefs nereti ir grūti pārvarams pat spēcīgiem un veseliem cilvēkiem. Savukārt senā apbūve, kam raksturīgi trīs līdz pieci pakāpieni pirms ieejas durvīm, itin bieži kļūst par nepārvaramu šķērsli cilvēkiem ar kustību traucējumiem un jaunajām māmiņām.

Pētījuma dalībniece Ieva Ose stāstīja, ka ir vietas, kur iespējams piekļūt, piemēram, poliklīnikā ir otra ieeja, kas ir domāta cilvēkiem ar invaliditāti, bet, piemēram, kultūras pasākumus ir grūti apmeklēt, “jo, ja pat izdodas ieiet, tad seko stāvas trepes uz augšu vai leju”.

Aktīvie Kandavas jaunieši, kuri jūlijā apsekojuši 42 iestādes un uzņēmumus novadā, pamanījuši arī, ka nereti rūpes par cilvēkiem ar īpašām vajadzībām vairāk ir formālas.

 Pētījuma veicēja Zelma Sergejeva stāstīja, ka pēc pētījuma notikušās diskusijas mērķis bija “prezentēt, ka ir problēma, un tad arī redzēt, kā mēs risinām šo problēmu”.

Uz diskusiju sanākušie iestāžu un uzņēmumu vadītāji atzina, ka prezentācija likusi aizdomāties. Salīdzinājumā ar 2001. gadu, kad šādu apsekošanu veikuši Rīgas Stradiņa universitātes studenti, situācija esot uzlabojusies, tomēr joprojām par cilvēkiem ar invaliditāti draudzīgiem atzīstams vien sociālais dienests un Kandavas Tehnikums.

Kandavas novada Sociālā dienesta direktor Ints Leitarts gan noliedz, ka nekas nemainās, “viss lēnām iet uz labo pusi”, bet straujākām pārmaiņām trūkst naudas. 

“Ar lielākām naudas summām mēs ļoti ātri atrisinātu visas šīs problēmas, jo mēs zinām, kur tas ir vajadzīgs, kur būtu jābūvē, bet visu laiku atliek tikai tādēļ, ka vienkārši pietrūkst tā naudiņa,” skaidroja Leitarts.

“Mēs skatīsimies, bet noteikti tas nenotiks viena gada vai vienas dienas laikā,” sacīja Kandavas novada domes priekšsēdētāja Inga Priede (Latvijas Zaļā partija).

“Tas noteikti notiks pakāpeniski, izvērtējot prioritāti, izvērtējot, kur vairāk šie cilvēki nāk un kur tas viņiem ir nepieciešams, bet noteikti darīsim,” solīja Priede.

Pēc Sociālā dienesta datiem Kandavas novadā ir 1863 pensijas vecuma cilvēku, 141 jaundzimušais un 20 pirmās grupas invalīdu.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt