Jaunajā Ludzas novadā tūrisma speciālisti izstrādājuši kopīgu brīvdienu piedāvājumu

Jaunajā Ludzas novadā apvienosies pašreizējās četras pašvaldības: Ludzas, Kārsavas, Zilupes un Ciblas. Jau pirms apvienošanās tūrisma speciālisti ir kopīgi izstrādājuši tematisko brīvdienu piedāvājumu, plānojot darbu topošajā Ludzas novada teritorijā.

Jaunajā Ludzas novadā tūrisma speciālisti izstrādājuši kopīgu brīvdienu piedāvājumu
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

„Tā ideja bija, ka mēs sākam strādāt visi kopā, veidojam kopā pasākumus, un aicinām uz jauno Ludzas novadu uz pašu austrumu pierobežu,” Ludzas novada Tūrisma informācijas centra vadītāja Līga Kondrāte stāsta par ideju veidot tematisku brīvdienu piedāvājumu, aptverot četras pašvaldības, kas ietilps jaunajā Ludzas novadā. Tūristiem un atpūtniekiem ir interesantāk, ja piedāvājums ir daudzveidīgāks.

„Ņemot vērā šā brīža situāciju, kas mums nevienam nepatīk, un nezinām kāda viņa izvērtīsies vasarā, mēs izlēmām, ka ir jāorganizē pasākumi, ka cilvēks var iet dabā, iepazīt, atpūsties – neatkarīgi no ierobežojumiem, ne no gadalaika. Un tās bija tās tematiskās dienas, kas norisināsies vienā konkrētā datumā, un tas labums ir tas, ka var izvēlēties ne tikai savām interesēm atbilstošu, un kas labāk patīk, un tur ir pasākumi dažādām grūtības pakāpēm, dažādām mērķa grupām vai kompānijām vai pārim, vai tas būs senioru pāris vai ģimene ar maziem bērniem, vai lieliem bērniem, katrs var atrast to, kas labāk patīk,” turpina Kondrāte.

Kopumā izveidoti desmit tematisko brīvdienu piedāvājumi. Brīvdienu piedāvājumi plānoti katru mēnesi līdz pat decembrim.

„Ja runājam par tuvāko brīvdienu piedāvājumu, kas ir 30.aprīlis, tad Kārsavas novads noteikti aicinās Putnu dienās apmeklēt arī visaugstāko punktu topošajā Ludzas novadā, kas ir Numernes skatu tornis, no kura varēs vērot ne tikai putnus, bet arī apkārtni no putna lidojuma. Bet visa gada garumā centīsimies iesaistīt visus novada tūrisma uzņēmējus un saimniekus, ik pa laikam parādīt kaut ko jaunu apmeklētājiem un blakus novada iedzīvotājiem,” par Kārsavas novada iesaisti, piedāvājot atpūtas iespējas dabā, stāsta Kārsavas novada tūrisma organizatore Inga Zagorska.

Domājot par putnu dienām, kas plānotas aprīļa beigās, tūrisma speciālisti norāda, ka vēl nevar zināt, vai tās varēs notikt, kā plānots, ņemot vērā valstī noteiktos drošības pasākumus saistībā ar Covid-19. Iespējams, ka kādas aktivitātes būs jāatceļ.

„Bet jau pašās maija beigās 22.maijā ir pirmās Purva dienas, un ceram, ka līdz tam laikam mēs jau varēsim ārā tikties mazliet vairāk kā viena mājsaimniecība. Un Purva dienas mēs jau izmēģinājām pagājušo gadā ļoti labi aizgāja, un es domāju, ka būs ļoti interesantas arī šogad, kad varēs apmeklēt divus purvus; viens purvs ir Ludzas novada Briģu pagastā, tur būs ekskursija kūdras purvā, kas nav redzējis, kā iegūst kūdru un kā viņu apstrādā, un kā aug dzērvenes kultivētās platībās. Un otrs būs pavisam dabisks purvs, kur kopā ar biotopu speciālisti, dabas speciālisti Renāti Kaupužu iepazīsim, kas tad ir purvs.”

Brīvdienu piedāvājumi būs saistīti arī ar ūdeni, mežu, piemēram, izbraucot dižkoku maršrutu, būs iespēja iepazīt vietējos mājražotājus, apmeklējot vietējās saimniecības. Ir paredzētas Pļavas dienas, izzinot, kas aug un dzīvo pļavās. Būs arī nakts pārgājiens pierobežā. Vienas brīvdienas piedāvājums aptvers vairākas jaunā Ludzas novada teritorijas.

„Man liekas, ka bez sadarbības tūrismā vispār neko nevar izdarīt, sevišķi šobrīd, ka mums veidojas izteiktāki gala mērķi un ka nevar viens pats visu izdarīt, ir svarīgi sadarboties gan saimniecībai ar kaimiņu, gan saimniecībai vai tūrisma uzņēmumam ar apkārtējiem, kas nav speciāli tūrisma uzņēmums, kas var ļoti labi sadarbojoties radīt tūrisma pakalpojumu vai kopēju piedāvājumu, un tikpat svarīgi ir sadarboties teritorijas ziņā, kaimiņu novadam ar kaimiņu novadu. Galvenais, lai mums visi Dievi stāv klāt un lai mums ir iespēja iepriecināt tūristus un iespēja pašiem sadarboties un priecāties par vasaru, pavasari un rudeni, lai mums to ļauj un tad jau būs viss skaisti.”

Lauku tūrisma speciālisti, gatavojoties jaunajai tūrisma sezonai, domā par aktivitātēm un apskates iespējām dabā, lai laiku var pavadīt svaiga gaisā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt