Dienas ziņas

Durvis ver Jaunpils ūdensdzirnavas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Valmierā atklāts jaunais peldbaseins

Jaunais peldbaseins Valmierā paver nebijušas iespējas peldēšanas apmācībā un sportā

Valmierā atklāts jaunuzceltais peldbaseins, kas ir nopietns papildinājums ne tikai pilsētas un reģiona, bet arī visas valsts sporta infrastruktūrai. Līdz ar jauno sporta būvi Latvijā būs plašākas iespējas rīkot starptautiskas peldēšanas sacensības, jo baseins saņēmis atbilstošu sertifikātu, tāpat tiks ieviesta obligātā peldētapmācība pilsētas bērniem jau pirmsskolas vecumā.

Būvējot jauno 25 metrus garo Valmieras peldbaseinu ar astoņiem celiņiem, īpaša uzmanība tika vērsta, lai viss atbilstu Starptautiskās peldēšanas federācijas prasībām, un šeit rīkoto starptautisko sacensību rezultātus un rekordus federācija atzītu. Valmieras baseins saņēmis pirmo sertifikātu Latvijā, kas to apliecina. Latvijas Peldēšanas federācijā (LPF) stāsta, ka šī ir jauna sertificēšanas sistēma, taču reti kurš no pēdējos 10 gados valstī uzbūvētajiem peldbaseiniem var tai kvalificēties.

"Šis ir vienīgais tāda tipa peldbaseins Latvijā un arī Baltijā astoņu celiņu 25 metru peldbaseinu nav daudz," pastāstīja LPF prezidents Aivars Platonovs. "Tāpēc es domāju, šis ir ļoti konkurētspējīgs baseins, lai piesaistītu sportistus ne tikai no Baltijas, bet arī tālākām valstīm."

LPF prezidents stāsta, ka, apkopojot Latvijas sporta skolu datus, peldēšana ir otrs populārākais indivduālais sporta veids aiz vieglatlētikas. Arī Valmierā ir senas peldēšanas tradīcijas, pēdējos gados ir izcēlies divkārtējais olimpietis Uvis Kalniņš. Tāpat redzams potenciāls jaunākajos sportistos.

"Jau nākamnedēļ Jānis Vitauts Siliņš brauc uz pasaules jaunatnes olimpiādi, viņš ir viens no četriem Latvijas sportistiem, kas piedalīsies olimpiādē tieši peldēšanā, tā kā sasniegumi ir ļoti labi," sacīja Platonovs.

Savukārt peldēšanas treneris Vladimirs Širjājevs uzsvēra, ka nu ir jauns baseins, jaunas iespējas un moderna tehnoloģija, tādēļ jācer uz labākiem rezultātiem. Iespējas attīstīties un trenēties, sevi pilnveidot, ir. 

Bērnu sporta skolas treneri arī izstrādājuši jaunu programmu pirmsskolas un sākumskolas bērnu obligātajai peldētapmācībai. Līdz šim iziet peldētapmācību varēja visi trešklasnieki, taču turpmāk pilsētas izglītības iestāžu bērni mācīsies peldēt četru gadu garumā jau no sešu gadu vecuma. Tāpat daudz lielākas iespējas apmeklēt baseinu būs ikvienam iedzīvotājam.

Vidzemes olimpiskā centra Peldbaseinu nodaļas vadītāja Inga Uzāriņa pastāstīja, ka apmeklētājiem baseins būs atvērts no nākamās nedēļas, bet oktobra otrajā pusē šeit norisināsies jau pirmās sacensības. Tāpat ir interese par sporta nometņu rīkošanu.

Valmieras peldbaseina būvniecībai tika izmantota valsts piešķirtā mērķdotācija 5,4 miljoni eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt