Panorāma

Plāno aizliegt seju aizsedzošu apģērbu

Panorāma

Igaunijas prezidenta kundzes darbs Latvijā

Nodibina partiju «Gods kalpot Latvijai»

Jaunā partija «Gods kalpot Latvijai» pašvaldību vēlēšanās startēs vismaz 20 vietvarās

Biedrība „Gods kalpot Latvijai” (GKL) sestdien kongresā pārtapusi par politisku partiju. Par tās vadītāju ievēlēts biedrības valdes loceklis Andrejs Požarnovs.

Par partijas dibināšanu nobalsoja 227 delegāti. Požarnovs Latvijas Radio norādīja, ka „Gods kalpot Latvijai” būs centriska partija, kas iestāsies par kristīgām vērtībām un demokrātisku valsts attīstību. Partijai pašlaik ir nodaļas astoņās pilsētās un tuvākajā laikā plānots nodibināt vēl vairākas, lai nākamgad varētu startēt pašvaldību vēlēšanās

Kopumā sanāksmē ir notariāli apstiprināta 365 delegātu dalība, norādīja Požarnovs. Par partijas nodibināšanu nobalsoja 227. Požarnovs pieļāva, ka pārējie dzer "kafiju".

„Prognozēju, ka uz pašvaldību vēlēšanām mēs varētu uzlikt savu sarakstu apmēram kādās 20 pašvaldībās. Rīgas domē mēs neplānojam startēt. Mēs kandidēsim uz citām pašvaldībām un tur, kur būsim spējīgi uzlikt paši savu tīru sarakstu,” sacīja Požarnovs. Uz jautājumu, vai „Gods kalpot Latvijai” mērķē arī uz nākamajām Saeimas vēlēšanām, viņš atbildēja, ka to rādīs sekmes pašvaldību vēlēšanās un biedru skaits, kam uz Saeimas vēlēšanām jābūt vismaz 500.

„Bet es esmu pārliecināts, ka līdz Saeimas vēlēšanām mums būs nepieciešamais biedru skaits un mēs būsim spējīgi uzlikt savu sarakstu uz Saeimas vēlēšanām. Protams, ir jautājums, ar kurām partijām iet kopā, jo es šobrīd nedomāju, ka būtu prātīgi startēt uz Saeimu vieniem pašiem,” norādīja jaundibinātās partijas vadītājs. Viņš gan neprecizēja, kuras partijas varētu būt GKL tuvākie domubiedri. „Jebkurā gadījumā mēs uzrunāsim centriskas partijas,” viņš piebilda. Par sadarbību ar „Saskaņu” pašlaik netiekot domāts.

Požarnovs, kurš līdz šim bija partijas „Gods kalpot Rīgai” (GKR) biedrs, aģentūrai LETA iepriekš nesniedza skaidru atbildi par turpmāko sadarbību ar GKR. "Vispirms nodibināsim Latvijas mēroga partiju un tad runāsim ar Andra Amerika Rīgas partiju par iespējamo sadarbības veidu. Vēl pēdējās dienas pats esmu GKR biedrs, sestdien sāksies cita politiskā dzīve," teica politiķis.

Biedrība sestdien pulcējusi atbalstītājus pārsvarā no Pierīgas reģioniem, bet dibinātāju vidū ir arī biedri no attālākiem novadiem, pa kādam redzami arī agrākie bijušā politiķa Aināra Šlesera domubiedri. Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS) uzskata, ka ir nekorekti par partijas nosaukumu izmantot karavīru devīzi, taču partijas vadība tam nepiekrīt.

Partijas programmā pausta apņēmība panākt pensionāru nodokļa ieviešanu, jeb paredzēt , ka 4% no katra strādājošā sociālajam iemaksām novirzīti kā piemaksa pensijām vecākiem. Programmā arī pausta apņēmība panākt izmaiņas normatīvajos aktos, ka Latvija turpmāk uzņem tikai tos bēgļus, kuri ievēro kristīgās vērtības.

Pirms partijas dibināšanas notika biedrības īsa sanāksme, kurā tika pieņemts lēmums par nosaukuma maiņu, lai pēc tam partijas nosaukums varētu būt "Gods kalpot Latvijai". Biedrības jaunais nosaukums ir "Gods kalpot dzimtenei".

Iepriekš biedrība pauda, ka "biedrība "Gods kalpot Latvijai"' gada laikā savās rindās ir pulcējusi spēcīgus domubiedrus, kas gatavi iesaistīties un strādāt Latvijas labā, un kā loģisks turpinājums biedrības mērķtiecīgajam darbam ir jauna politiskā spēka - partijas "Gods kalpot Latvijai" - dibināšana".

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti