Izsolīs savulaik Brigaderes apmeklētās skolas ēku

Tērvetes novada pašvaldība ceturtdien plāno izsolīt kādreizējās Tērvetes pamatskolas ēku, kurā savulaik mācījusies arī latviešu rakstniece Anna Brigadere. Tērvetes novada vecākā skola, kas šogad atzīmēja 145 gadu jubileju, šogad tika reorganizēta nepietiekama audzēkņu skaita dēļ.

Pašvaldība noteikusi, ka īpašums izmantojams tikai viesu nama vai publiskas ēkas izveidei un rekonstrukcija jāpabeidz trīs gadu laikā. Ja tas nenotiks, pašvaldība patur tiesības atpirkt ēku par puscenu. Skolas ēkas un tai piederošo četru hektāru zemes sākumcena izsolē ir 50,3 tūkstoši eiro. Izsolei pieteicies viens pretendents, atklāj Tērvetes novada domes priekšsēdētāja Dace Reinika.

Pēc skolu reorganizācijas Tērvetes pamatskola ir apvienota ar Annas Brigaderes pamatskolu, tāpēc skolas ēka turpmāk jāizmanto citādāk - tai jādod otra elpa. Iespējams, tajā varētu izveidot viesu namu, kurā viena telpa būtu veltīta Annai Brigaderei; ēkā atrastos vieta arī pašvaldības novadpētniecības krātuves izveidei, spriež Reinika.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti