Dienas ziņas

Mudina meitenes apgūt programmēšanu

Dienas ziņas

Slēdz nerentablos autobusu reisus laukos

Degušajā Ruckas muižā sāk atjaunošanas darbus

Izmeklētāji: Iespējams, Ruckas muiža Cēsīs dedzināta ļaunprātīgi

Trīs gadu laikā ieguldītais darbs izpostīts vienas nakts laikā - tā ugunsnelaimi Ruckas muižā Cēsīs īsi komentē mākslas un rezidenču centra izveidotāji. Izmeklētāji pieļauj, ka notikusi ļaunprātīga dedzināšana, bet apstākļi vēl tiek precizēti.

Pagājusi nedēļa, kopš Ruckas muižas mākslas un rezidenču centrā liesmas nopostījušas daļu ēkas jumta un otrā stāva telpas. Pagaidām izmeklētāji noskaidrojuši, ka ugunsgrēks izcēlies ļaunprātīgas dedzināšanas rezultātā, apdraudot turpmāku kompetenču centra darbību.

Kā skaidro muižas saimnieks Kaspars Goba, viņiem izdevies izglābt visas iekārtas, kas nodrošina rezidenču centra darbību, taču joprojām ir neizpratne par notikušo.

"Ugunsdzēsējus izsauca apsargs. Viņiem šajā telpā nostrādāja dūmu detektors, viņi atbrauca pēc trim minūtēm un visa šī telpa jau bija liesmās ļoti strauji. Tas, ko apsargs redzēja, tur, kur tā plāksne ir virsū, tas logs bija izsists," sacīja mākslas un rezidenču centra "Rucka" saimnieks Goba.

Lai sāktu atjaunot Ruckas muižu, brīvdienās uz sakopšanas talku ieradās vairāki brīvprātīgie, kas palīdzēja ēku atbrīvot no būvgružiem. Uguns neskartajās telpās Ruckas muižas saimnieki ierīkojoši pagaidu biroju, lai turpinātu strādāt jau pie iesāktajiem projektiem un plānotu muižas atjaunošanas gaitu.

Kā stāsta muižas saimniece Ieva Goba, nākamais gads būtu pirmais kopš mākslas un rezidenču centra izveides, kad katrs mēnesis rezervēts mākslinieku radošajiem projektiem.

Goba pauž bažas, ka kaitējuma nodarīšana ir valsts neatrisināto problēmu sekas, jo arī šā gada pavasarī jaunieši dzērumā nodedzināja muižai blakus esošo noliktavu. 

"Man šķiet, ka tā problēma, ko mēs redzam, tā dedzināšana ir kaut kādā mērā mūsu valsts izglītības sistēmas un neatrisināto sociālo jautājumu sekas, ka ir ļoti daudz labu iniciatīvu un pretī ir kaut kas tāds, kur cilvēki nav tik izglītoti un varbūt neapzinās, ko viņi dara," lēsa centra “Rucka” saimniece 

Iepriekš Ruckas muižā rīkoti gan starptautiski, gan nacionālas nozīmes radošo industriju pasākumi, kā arī projekti adiovizuālās sfēras profesionāļiem un foto māksliniekiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti